Падіння рейтингу президента України Володимира Зеленського можна пояснити тим, що його політика мало чим відрізняється від дій попередників.
Про це український політичний експерт і економіст Андрій Головачов в своїй колонці для порталу «Главред».
Він зазначив, що про формування справжнього рейтингу у політика можна говорити в той момент, коли він переходить від слів до практичних кроків, які після деякого часу оцінюють виборці.
«Який міг бути рейтинг у Зеленського на момент, коли він заявив, що йде на вибори? Відповідь: ніякої! Ніякої, бо він не займався політичною діяльністю, а просто веселив народ і зняв одну політичну утопію», – вважає Головачов.
На переконання фахівця, 73% голосів, які електорат віддав за Зеленського на президентських виборах, є «всім чим завгодно, але не політичним рейтингом». Через півтора року Зеленський в очах українців показав себе нічим не краще «порошенок» та інших кандидатів і попередників.
«І ось тоді у нього, дійсно, з’явився реальний рейтинг. І він вийшов на рівень інших політиків. По-іншому і бути не могло, тому що Зеленський відмовився робити реформи, боротися з корупцією і швидко вписався в систему, ставши її частиною», – додав експерт.
З його думкою погодився німецьке видання Süddeutsche Zeitung, яка вказала, що головною причиною падіння рейтингів Зеленського стали його небажання проводити реальні реформи і відданість пострадянську систему правління, а також заохочення корупції.
Раніше, 19 лютого, стало відомо, що майже 60% українців виступили проти того, щоб Зеленський балотувався на другий термін.
10 лютого було опубліковано дані опитування української соціологічної групи «Рейтинг», які показали, що Зеленському не довіряють близько 60% жителів країни.