Рясні дощі негативно вплинули на урожайність та якість нуту. Надмірна кількість вологи спровокувала ріст зеленої маси, а боби, для формування яких необхідне сонце, натомість не дозріли до необхідної кондиції. Про це говорить Олексій Дон, фермер з Вінничини, що займається вирощуванням цієї культури.
Як передає «Голос України», у сусідніх господарствах, з агрономами яких спілкувався Дон, ситуація теж критична. Ті, хто посіяв культуру раніше, говорять, що нут почав проростати на полях навіть не дозрівши.
«Боби ще зелені, а на них уже корінці проросли… Таких прикладів не пригадую у своїй практиці вирощування нуту. Сподіватися після цього на високу якість марно. Так само, як на щедрий урожай», — говорить він.
Ще одна річ, яка зіграла злий жарт з виробниками нуту — надто густі посіви. За словами Дона, якщо відстань між рядами мінімальна, а після дощів рослини точно почали більше кущитися, то з появою сонця і спекотної погоди на посівах створиться парниковий ефект, який сприятиме розвитку та поширенню хвороб і шкідників.
Так само після дощу виникла проблема і з бур’янами.
За словами Дона, навіть якби боби дозріли до дощів, їх якість все одно була б нижчою, адже вони б набрали вологи, а після повернення спеки висихали б і тріскалися — ставали некондиційними.
Якщо минулого року фермер зібрав 20 ц/га, то цього року на високий урожай ні він, ні його колеги не сподіваються.