Боррель звинуватив владу Білорусі у перетворенні мігрантів на «живі снаряди»

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель звинуватив білоруську владу у використанні мігрантів як «живих снарядів».


«Перше, що потрібно зробити, — це зупинити потік людей, яких обманюють, кажучи, що для них відкритий шлях до Європи через Білорусь», — зазначив голова дипломатії ЄС в інтерв’ю іспанській телекомпанії Televisiоn Española. Він звинуватив білоруську владу у розв’язуванні «агресії гібридного типу». «Перетворення людей на свого роду живі снаряди, що вражають кордон, — це те, на що міжнародне співтовариство має реагувати, у тому числі на рівні ООН», — сказав Боррель, висловивши думку, що ситуація, що склалася, вимагає засудження з боку цієї організації.

«На жаль, сьогодні в Європі існує більше кілометрів стін, ніж коли впала Берлінська стіна, — додав Боррель. — Я думаю, що такі проблеми не вирішаться шляхом зведення великої стіни навколо Європи».

«Нам довелося зв’язатися з багатьма країнами, щоби попросити їх припинити ці польоти», — уточнив він. Глава європейської дипломатії також зауважив, що «Польща не хоче, щоб [агентство ЄС з контролю кордонів Frontex] попрямувало туди, щоб допомогти їм контролювати кордон».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...