Блінкен заявив про «загрозу Росії» після зустрічі з Лавровим

Блінкен заявив про «загрозу Росії» після зустрічі з Лавровим

Загроза для України з боку Москви “дуже серйозна”, повідомляють ЗМІ з посиланням на заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Заява прозвучала після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

“Ми дуже занепокоєні тим, що Росія ставить себе в становище, яке дозволяє вчинити агресію проти України”, – заявив американський дипломат.

Він повідомив, що закликав російського колегу до дипломатичного вирішення спірних моментів і тепер залишається чекати, коли президенти РФ та США – Володимир Путін та Джо Байден ухвалять рішення на підставі переговорів міністрів.

Як вважає Блінкен, Москва має деескалувати ситуацію: відвести свої сили від кордонів та зайнятися дипломатією. При цьому Вашингтон повністю готовий допомогти просунутися вперед у реалізації Мінських угод, які могли б стати способом врегулювання розбіжностей щодо Донбасу чи Східної України, наголосив глава Держдепу.

За словами дипломата, ні в чиїх інтересах розв’язувати військовий конфлікт, тому США постаралися «дуже чітко роз’яснити Росії наслідки, які виникнуть, якщо вона почне агресію щодо України».

Глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер заявив, що Україні при вибудовуванні відносин із Росією необхідно брати приклад із Фінляндії, яка входить до складу Європейського союзу і при цьому не є членом альянсу. За словами дипломата, у Москві давно побоюються, що Вашингтон має намір запровадити Україну до складу НАТО. Ішингер вважає, що “для Росії це червона лінія”.

Поділитись