Блінкен назвав суму кредитних гарантій США

Глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен розповів, що Вашингтон пропонує Києву суверенні кредитні гарантії на суму до $1 млрд.

Про це повідомляє сайт Держдепу.

Про плани виділити такі кредитні гарантії стало відомо після переговорів Блінкена із главою МЗС України Дмитром Кулебою. Український міністр заявив, що Вашингтон та Київ «продовжують активно координувати зусилля щодо захисту України». Він також подякував США за рішення надати Україні «макрофінансову допомогу», але не уточнив, про яку суму йдеться.

Пізніше у Держдепі повідомили, що кредитні гарантії становитимуть до мільярда доларів.

Держсекретар США наголосив, що Штати об’єднуються із союзниками для «надійної міжнародної підтримки України».

«Уряд США пропонує Україні суверенні гарантії щодо кредиту на суму до одного мільярда доларів для підтримки її програми економічних реформ та продовження взаємодії з Міжнародним валютним фондом (МВФ)», — наголосив Блінкен.

За його словами, це у поєднанні з партнерством між Україною, МВФ, іншими міжнародними фінансовими інститутами та G7 зміцнить здатність України забезпечувати економічну стабільність «перед лицем дестабілізуючої поведінки Росії».

Блінкен підкреслив, що в період з 2014 по 2016 рік Штати видали Україні три окремі суверенні гарантії за кредитами на суму один мільярд доларів, які «відіграли вирішальну роль і допомогли Україні успішно стабілізувати свою економіку».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,