Американець облаштував в Україні органічну ферму

Чіп Тейлор – американець за походженням, під час однієї з робочих поїздок в Україну познайомився зі своєю майбутньою дружиною Лідією і вже тоді вирішив, що решту життя проживе в Україні. Сьогодні родина мешкає у невеличкому селі Залісці, що на Хмельниччині.

Як пише “Агро-Центр”, в село Чіп та Лідія переїхали аби допомагати нарко- та алкозалежним. В їхньому селі при монастирі працює спеціалізований реабілітаційний центр. Окрім допомоги іншим, жінка працює перекладачем, а Чіп займається фермерством.

“Ми приїхали сюди на тиждень. Я читав лекції у костелі та працював з пацієнтами. Це було навесні 2016-го. А вже під час другого візиту мені запропонували взяти реабілітаційний центр під опіку. Так ми остаточно перебралися в Залісці. У нас немає жодних проблем з тим, що ми живемо у селі. Звісно, багато чого треба було реорганізувати, перелаштувати, структурувати”,— розповідає Чіп.

Ферма американця навіть на перший погляд відрізняється від звичних нам українських господарств. У власності Чіпа доволі невелика ділянка землі, проте навіть на ній він зміг облаштувати функціональне господарство. На його фермі працює кожен шматочок землі.

Вирощені продукти Чіп віддає на продаж. Зазвичай його клієнтами є мережі ресторанів. В його господарстві все прораховане до дрібниць, так, аби продукція не псувалася та не пропадала він вирощує лише ту кількість яка необхідна на продаж. Культури, які вирощує чоловік для українців є не звичними, тому попит на них постійно зростає. На грядках американця росте здебільшого зелень. У своєму господарстві він не використовує пестицидів та хімічних добрив, аби не отруювати землю.

Особливим у господарстві чоловіка є спосіб оформлення городини. Грядки Чіп формує з допомогою органіки, яка перегниває і утворює родючий пухкий ґрунт. Листя, що спадає з дерев, перетворює на теплі грядки. Тут Чіп сіє салати, врожай якого, планує зібрати вже в першій половині березня. У теплицях навіть зараз рясніють помідори, розсада мексиканського перцю, рідкісна для нашого клімату токійська біла цибуля. З зелені росте салат, рукола, кінза та буряки.

Окрім цього, фермер займається вирощенням мікрозелені. Під спеціальними лампами ростуть проростки гороху, базиліку та перець хабанеро, з якого готують мексиканський соус – сальсу.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...