80% вимушених переселенців, які шукають роботу – жінки

80% вимушених переселенців, які шукають роботу – жінки

Ситуація із зайнятістю серед переселенців зберігає тенденцію до покращення, – повідомляють в Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Про це свідчать результати дослідження, які сьогодні представила Міжнародна організація з міграції (МОМ) спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України й Міністерством соціальної політики України. Останній раунд цього опитування проводився у січні-березні 2019 року за фінансової підтримки Бюро з питань населення, біженців та міграції Держдепартаменту США.

Станом на березень 2019 року працевлаштованими були 48% ВПО, що на 5% вище за цей показник у вересні минулого року. Більшість працевлаштованих переселенців мають стабільну роботу: понад дві третини з них (71%) не змінювали місця роботи вже понад 12 місяців. Такою ж є частка працевлаштованих ВПО, котрі зазначили, що нинішня робота відповідає їхній кваліфікації.

Тимчасом як рівень безробіття серед переселенців знижується, дослідження показує, що переважна більшість (79%) безробітних ВПО, котрі активно шукають роботу, є жінками. Серед респондентів, котрі повідомили про те, що стикалися з труднощами в пошуку роботи, теж переважають жінки.

З точки зору добробуту внутрішньо переміщені особи також не є однорідною групою. Результати аналізу вказують на те, що рівень середньомісячного доходу на члена домогосподарства ВПО різниться залежно від типу населеного пункту. У сільській місцевості цей показник є найнижчим (1 710 грн), а у великих містах значно він вищий (3 090 грн). ВПО, котрі проживають у великих містах, удвічі частіше оцінювали власну фінансову ситуацію як «коштів вистачає на харчу­вання, необхідний одяг, взуття, базові потреби» порівняно з тими, котрі мешкають у селах (51% і 23%, відповідно), пише silahromad.com.ua.

Поділитись