ВООЗ вважає шкідливим один з найпопулярніших способів боротьби з COVID-19

ВООЗ вважає шкідливим один з найпопулярніших способів боротьби з COVID-19

На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, розпорошення дезінфікуючих засобів в закритих просторах несе негативні наслідки для здоров’я і не ефективно проти коронавірусу.

Зараз розпорошення рідин для дезінфекції є одним з найпопулярніших способів боротьби з поширенням коронавірусу: люди обприскують закриті приміщення в надії, що це вб’є вірус. При цьому дослідження підтвердили, що такий метод неефективний поза зонами прямого попадання речовин на поверхні.

Більш того, небезпечні речовини можуть потрапляти в очі, органи дихання і на шкіру. Це може привести завдати шкоди здоров’ю і привести до подразнення очей і шкіри, бронхоспазму, нудоти і блювоти.

“Розпилення на людей, наприклад, в коридорах, кабінетах або інших приміщеннях не рекомендується ні за яких обставин. Це може бути шкідливо з фізичної та психологічної точки зору і не зменшить поширення інфекції зараженим людиною повітряно-крапельним шляхом або при прямому контакті”, – йдеться в повідомленні ВООЗ.

Експерти не рекомендують розпорошувати дезінфікуючі засоби і на вулицях, оскільки через контакт з брудом вони перестають діяти.

За словами представників ВООЗ, щоб продезінфікувати будь-які поверхні, потрібно протерти їх ганчіркою, просоченою дезінфікуючими речовинами. При цьому спочатку потрібно щіткою або скребком прибрати залишки органічних забруднень, інакше ефекту не буде.

Поділитись