Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейесус назвав чотири сценарії, за якими діяли держави світу.
За його словами, перші два сценарії показали ефективність в боротьбі з епідемією. Він зазначив держави Південно-Східної Азії, Тихоокеанського регіону, Карибського басейну і Африки, пише РБК.
«Лідери цих країн взяли контроль над ситуацією в свої руки і налагодили ефективну комунікацію з населенням щодо заходів, які повинні бути прийняті», – заявив глава ВООЗ.
Другий сценарій – європейський, в цьому випадку «мали місце масштабні спалахи, які були взяті під контроль завдяки сильному керівництву і населенню, дотримується основних заходів щодо запобігання поширення вірусу».
У разі третього варіанту країни спочатку вводили обмежувальні заходи, а потім послаблювали їх, що призвело до нових спалахів інфекції.
«У кількох державах по всьому світу ми бачимо небезпечне збільшення числа випадків COVID-19», – заявив Гебрейесус.
По четвертому сценарієм пішли країни, де спостерігається різке зростання числа інфікованих.
«Це відбувається в Америках, Південної Азії та кількох країнах Африки. Епіцентром COVID-19 залишаються Америки, де зареєстровано понад 50% всіх випадків», – зазначив глава ВООЗ.
За його словами, «дуже багато країн пішли в невірному напрямі». Конкретні держави він при цьому не назвав, однак зазначив, що є успішні стратегії і вже перевірені способи ефективно протистояти поширенню коронавирусной інфекції.
За даними Університету Джонса Хопкінса на ранок 14 липня, число тих, що заразилися в світі виросло до 13 103 290 осіб (померло 573 042).