Вірусолог: спалах COVID-19 у Пекіні не є другою хвилею

Вірусолог: спалах COVID-19 у Пекіні не є другою хвилею

Спалах коронавірусної інфекції на оптовому ринку в районі Пекіна Фентай не є другою хвилею COVID-19, це продовження першої, другу хвилю чекають восени, заявив доктор медичних наук, вірусолог, професор Анатолій Альтштейн.

Найбільший оптовий ринок “Сіньфаді” в районі Пекіна Фентай на вихідних був закритий, після того як епідеміологічне розслідування виявило коронавірус на дошці для оброблення імпортованого лосося. В районі Фентай введений режим воєнного часу, рівень реагування на НС у сфері охорони здоров’я знову був підвищений до другого.

У понеділок глава прес-служби уряду Пекіна Сюй Хецзянь заявив, що ризик подальшого розповсюдження COVID-19 в Пекіні через новий спалах дуже високий.

“Я думаю, це просто продовження першої хвилі, яку не вдалося погасити. Друга хвиля ще буде, вона ще має бути, з першої поки впоратися як слід не можуть ні в США, ні в Китаї”, – розповів ЗМІ Новини Альтштейн.

Він пояснив, що перша хвиля практично не стосувалася Пекіна, там були поодинокі випадки захворювання, тому вважати спалах коронавірусу на ринку в районі Пекіна другою хвилею можна, це продовження першої хвилі. Якби спалах був в Ухані, тоді можна було б говорити про другу хвилю, підкреслив експерт.

Поділитись