Вірус nCoV мутує, до ознак захворювання додалися симптоми порушення травлення

Вірус nCoV мутує, до ознак захворювання додалися симптоми порушення травлення

Ознаками коронавірусу можуть бути не тільки респіраторні симптоми, але і порушення травлення. До такого висновку прийшли вчені, які проаналізували дані про пацієнтів з COVID-19.


Результати двох досліджень опубліковані в журналах The American Journal of Gastroenterology і Clinical Gastroenterology and Hepatology.

У першому випадку фахівці провели спостереження за 204 пацієнтами в трьох лікарнях китайського Ухань – епіцентру поширення нового типу вірусу. З’ясувалося, що майже половина з них скаржилася на діарею або повну відсутність апетиту. Іноді хворі повідомляли про нудоту, блювоту і болі в області живота.

При цьому респіраторні ознаки у таких пацієнтів з’явилися значно пізніше або взагалі не виявлялися. Крім того, хвороба у них протікала важче і на лікування йшло в середньому 9 днів, а не 7 як у інших. Вчені прийшли до висновку, що типові «простудні» симптоми властиві першій хвилі хворих. А з травленням- до другої хвилі.

При цьому американські дослідники відзначили, що під загрозою зараження особливо перебувають люди з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Такі пацієнт приймають імуносупресивні препарати. Однак Американська гастроентерологічна асоціація закликала їх не відмовлятися від ліків, так як спалах кишкової інфекції у них ще вище, ніж вірогідність COVID-19.

На початку березня китайські вчені помітили зміни в клінічних симптомах зараження на початку спалаху нового вірусу і зараз.

Поділитись