Вчені назвали нову небезпеку м’яса

Вчені назвали нову небезпеку м’яса

Вчені Університету Джона Хопкінса (США) з’ясували, що хімічні речовини, використовувані при приготуванні м’ясних продуктів, підвищують ризик розвитку маніакального синдрому.

Як повідомляє svidok.online, фахівці проаналізували дані, зібрані в 2007-2017 роках, про стан здоров’я та дієті 1101 людини у віці від 18 до 65 років, які були здоровими або страждали від психічних захворювань. Виявилося, що пацієнти з маніакальною синдромом в 3,5 рази частіше вживали в їжу м’ясо, ніж люди без розлади. При цьому вчені не знайшли зв’язку дієти з іншими захворюваннями, такими як біполярні розлади, шизоаффективного психоз або депресія.

Експерименти на щурах показали, що додавання нітратів, які використовуються при консервуванні м’ясопродуктів, протягом всього двох тижнів викликають у тварин гіперактивність, характерну для маніакального синдрому.

Маніакальним синдромом називають стан з такими симптомами, як стійке піднесений настрій (гіпертимія), а також рухове і психічне збудження. Часто напади захворювання спостерігаються разом з біполярним розладом, крім того, синдром може бути викликаний прийомом ліків, наркотиків і навіть розвинутися після хірургічної операції.

Фото Олександри Буділки (з архіву FOTOmedia)

Поділитись