Вчені назвали небезпеку вірусу SARS-CoV-2, який еволюціонував

Вчені назвали небезпеку вірусу SARS-CoV-2, який еволюціонував

Вчені з Університету Меріленда (США) з’ясували, що мутований коронавірус краще переноситься по повітрю.

Дослідження опубліковане в Clinical Infectious Diseases.

Автори роботи вивчили 49 випадків зараження різними штамами SARS-CoV-2. У всіх пацієнтів хвороба протікала безсимптомно або зі ознаками.

Вчені провели експеримент, під час якого добровольців з COVID-19 попросили тричі повторювати алфавіт або співати пісню «З днем ​​народження тебе». Як виявилося, люди, інфіковані «альфа»-штамом, видихали до ста разів більше вірусних частинок, ніж ті, у кого був «оригінальний» (Уханьський) варіант.

«Ми знаємо, що “дельта” навіть більш заразна, ніж “альфа”. Наше дослідження надає додаткові докази передачі нових штамів інфекції повітряно-крапельним шляхом», – сказали дослідники.

Завдяки моніторингу повітря фахівці також підтвердили, що медичні маски знижують ризик передачі вірусу на 50%. Тому, щоб уникнути зараження, потрібно не тільки вакцинуватися, а й продовжувати використовувати засоби індивідуального захисту, а також провітрювати приміщення.

Всесвітня організація охорони здоров’я внесла чотири мутації SARS-CoV-2 в список «викликають занепокоєння»: штами «альфа» (британський), «бета» (південноафриканський), «гамма» (бразильський) і «дельта».

Вперше виявлений в Індії «дельта» -штам став в останні місяці домінантним в більшості країн, в тому числі в Росії. Серед його основних особливостей – коротший інкубаційний період, ніж у попередніх різновидів збудника хвороби, і підвищене навантаження на організм людини.

Поділитись