Китайські вчені прийшли до висновку, що панголіни можуть бути проміжними господарями нового типу коронавірусу, повідомляє телеканал CGTN.
Група вчених з південнокитайських сільськогосподарського університету та лабораторії сучасного сільського господарства в Гуандуні після вивчення понад тисячу зразків метагенома отримала ці дані. За допомогою молекулярно-біологічного впізнавання вчені виявили, що коефіцієнт позитивності бетакоронавіруса в панголіни становить 70%. Після цього фахівці ізолювали штам вірусу і з’ясували, що послідовність генома ізольованого штаму на 99% збігається з тим, який заражає людини.
Один з дослідників професор Шень Юн І повідомив в ході прес-конференції в п’ятницю, що панголіни можуть бути не єдиними проміжними хазяїнами вірусу. Панголіни, або ящери – загін плацентарних ссавців. Тіло тварини покрито великою роговою ромбічною лускою, що налягає черепицеподібно одна на іншу. Панголіни населяють відкриті місцевості і тропічні ліси, ведуть нічний спосіб життя, а вдень ховаються в норах або дуплах дерев.