В Україні з’явилися нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції

В Україні з’явилися нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції

Україна – перша країна в Центральній Азії і Східній Європі, яка перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції, розроблені за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Згідно з новими стандартами тепер кожен ВІЛ-інфікована людина має право на довічне безкоштовне лікування незалежно від кількості вірусу в крові. ВІЛ широко поширений на території України. Близько 244 тисяч українців носять в собі цю інфекцію, при цьому найбільша частина припадає на молодих людей від 15 до 30 років.

У новому указі від МОЗ зазначено, що тепер під час лікування ВІЛ-інфекції використовується комбінований препарат, однієї таблетки в день якого пацієнтові буде досить. Його ціна знизилася практично в 6 разів, що зробило можливим безкоштовне державне лікування для нужденних. Також тепер використовуються два швидких тесту, які допоможуть більшій кількості інфікованих дізнатися про свій діагноз.

Цим указом хочуть полегшити доступність якісного медичного лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, а саму процедуру виявлення, профілактики та лікування зробити комплексної.

Поділитись