В Міністерстві охорони здоров’я оцінили результати з реформи ВЛК

В Міністерстві охорони здоров’я оцінили результати з реформи ВЛК

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко взяв участь у засіданні Ради національної безпеки і оборони стосовно роботи військово-лікарських комісій.

На своїй сторінці у Facebook міністр назвав основні результати проведеної роботи з реформи військово-лікарських комісій (далі – ВЛК).

За його словами, система ВЛК, яка існувала до початку повномасштабної війни, однозначно не відповідала потребам воєнного часу. На початку 2023 року була сформована робоча група, до якої увійшли дотичні міністерства та громадськість. 

«Цивільна медична система підставила плече підтримки військовій. Разом ми почали впроваджувати зміни. У фокусі – людиноцентричність. Поки процес все ще не ідеальний, але вже є певні позитивні зрушення», – зазначив Ляшко.

  1. Раніше ВЛК були лише у військових медичних закладах. Тепер до процесу залучено 819 цивільних закладів, 335 із них – для огляду діючих військовослужбовців.
  2. Раніше лікарі ВЛК здійснювали медичний огляд військовозобов’язаних лише на базі центрів комплектування. Тепер такі обстеження проводять у цивільних медзакладах. Військові адміністрації визначили необхідну кількість. НСЗУ Національна служба здоров’я України вже законтрактувала 484 медзаклади на суму 22,6 млн грн.
  3. На початку року ми всі бачили випадки довгих «живих» черг на ВЛК. Тепер запроваджено електронний запис, яким вже скористалися 45 тисяч військовослужбовців.
  4. Раніше більшість військових госпіталів не працювали з ІТ-системою. Зараз почала впроваджуватись медична інформаційна система, проводиться навчання, здійснюється компʼютеризація госпіталів. Передано понад 1700 ноутбуків.
  5. Раніше усі документи ВЛК передавалися в паперовому вигляді. Наразі електронний документообіг розгорнутий у 82% військових частин.
  6. Раніше отримання довідки про обставини травми №5 могло тривати до кількох місяців. Зараз процес спрощений, якщо йдеться про поранення, отримані в результаті дій противника.

Крім цього, Ляшко повідомив про запровадження виїзних засідань МСЕК для військовослужбовців. Наразі проведено більше ніж 1,5 тисячі виїзних засідань, під час яких оглянуто понад 17 тисяч військовослужбовців.

Поділитись