В Індії запровадили обов’язкову перевірку сиропів від кашлю після загибелі 19 дітей

В Індії запровадили обов’язкову перевірку сиропів від кашлю після загибелі 19 дітей

Індійські фармацевтичні компанії мають перевіряти якість сиропів від кашлю у державних лабораторіях з 1 червня.

Про це йдеться у розповсюдженому у вівторок розпорядженні Головного управління зовнішньої торгівлі країни.

Обов’язкове тестування запроваджується для сиропів від кашлю, призначених для експорту. Рішення про це індійська влада ухвалила після загибелі десятків дітей в Гамбії та Узбекистані, які приймали мікстури індійського виробництва.

“Експорт сиропу від кашлю дозволяється за умови тестування експортних зразків та отримання сертифікату у певних державних лабораторіях з 1 червня 2023 року”, – йдеться у документі.

Індія у 2022-2023 фінансовому році (завершився 1 квітня) експортувала сиропів від кашлю на суму $17,6 млрд. Індійські фармацевтичні компанії постачають їх до країн Африки, ОАЕ, Великобританії, Непалу та інших держав.

У березні Індія відкликала ліцензії 18 фармкомпаній у ході кампанії боротьби з виробниками неякісних ліків. Влада провела тоді перевірки в 20 штатах республіки на тлі повідомлень про випадки смерті та заподіяння шкоди в різних країнах світу через вироблені в Індії мікстури.

Наприкінці минулого року МОЗ Узбекистану повідомило, що таблетки та сироп від гострої респіраторної вірусної інфекції DOK-1 Max від індійської компанії Marion Biоtech стали причиною загибелі 19 дітей, експертиза виявила в препараті токсичну речовину – етиленгліколь.

Поділитись