Україна отримала дороговартісний препарат для лікування СМА

Україна отримала дороговартісний препарат для лікування СМА

Міністерство охорони здоров’я отримало як гуманітарну допомогу рідкісний і дороговартісний препарат «Spinraza», який застосовують під час терапії пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією (СМА).

Це вже друга комплексна поставка препарату «Spinraza», перша відбулася у червні минулого року, повідомляє МОЗ України.

Завдяки їй почали лікувати від СМА І, ІІ і ІІІ типу пацієнтів з Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Хмельницької, Київської областей та пацієнтів НДСЛ «Охматдит». Кількість поставлених флаконів Spinraza цього разу дозволяє почати лікування ще декількох пацієнтів з Одещини.

Загалом є домовленість про безперервне лікування пацієнтів, що вже отримують препарат, ще як мінімум на два роки. Постачання в Україну Spinraza забезпечує фармацевтична компанія «Janssen Pharmaceutica». 

Зазначається, що препарат «Spinraza» коштує 100 тисяч доларів за інʼєкцію. Його вводять безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек, спочатку навантажувальну дозу, а потім підтримувальні. Робити це потрібно кожні чотири місяці впродовж усього життя.

Довідково.

СМА – генетичне захворювання, за якого м’язи в усьому організмі поступово слабнуть. Воно належить до орфанних захворювань, які сьогодні стало можливим виявити в перші години життя завдяки розширеному неонатальному скринінгу. Це дозволяє застосувати терапію, яка дозволить зупинити розвиток хвороби та навіть повністю нівелювати її прояви.

Поділитись