У США виявили проблеми з серцем у підлітків, щеплених Moderna і Pfizer

У США виявили проблеми з серцем у підлітків, щеплених Moderna і Pfizer

У США у підлітків, які зробили щеплення препаратами від коронавірусної інфекції компаній Moderna і Pfizer / BioNTech, виявили проблеми з серцем.

Про це повідомило видання The New York Times.

Відзначається, що кілька десятків повідомлень були зафіксовані приблизно після чотирьох днів після введення пацієнтам другої дози вакцин.

У зв’язку з цим Центри з контролю і профілактиці захворювань США (CDC) в даний момент розслідує випадки виникнення даних побічних ефектів. Експерти закликали лікарів також проявляти пильність при виявленні у молодих людей незвичайних серцевих симптомів після процедури вакцинації.

Раніше, 10 травня, в США схвалили застосування вакцини компаній Pfizer і BioNTech для дітей у віці від 12 до 15 років. Повідомлялося, що в кінці березня компанії Pfizer і BioNTech почали клінічні випробування своєї вакцини на здорових дітей у віці від шести місяців до 11 років.

30 квітня американська компанія Pfizer і її німецький партнер BioNTech подали заявку в Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) на схвалення своєї вакцини від COVID-19 для застосування серед підлітків у віці 12-15 років.

При це 25 квітня The New York Times з посиланням на CDC повідомила, що майже 8% громадян США (понад 5 млн осіб), вакциновані Pfizer або Moderna, відмовилися від другої ін’єкції. Однією з причин відмови американців від даних препаратів був названий страх перед можливими побічними ефектами.

У США понад 3,3 тис. людей померли після вакцинації, повідомив на початку травня телеканал Fox News. Журналісти припускають, що реальна кількість набагато більше. У США населення прищеплюють вакцинами Moderna, Pfizer, Janssen. Однак нещодавно влада офіційно повідомила про 15 випадках тромбозу після застосування препарату від компанії Johnson & Johnson.

Поділитись