У двох жителів Кіровоградській області запідозрили лептоспіроз

У двох жителів Кіровоградській області запідозрили лептоспіроз

Лікарі підозрюють захворювання на лептоспіроз у двох жителів Кіровоградської області: 26-річного жителя Гайворонського району та 33-річного жителя Благовіщенського району.

Як передає “УНН”, про це поінформували в обласному лабораторному центрі. За даними лабцентру, обидва хворих у стані середньої важкості перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні одного з закладів охорони здоров’я області.

Фахівці проводять епідеміологічне розслідування цих випадків та вже з’ясували, що обидва чоловіки періодично купалися, ловили рибу та раків у ставку села Таужне Гайворонського району.

Вивчаються й інші можливі шляхи інфікування хворих. Обидва постраждалих мають собак, власні домашні господарства (качки, кролі та кури). Це не виключає заселеність садиб гризунами, які переносять цю інфекцію, зазначили у лабцентрі.

До завершення розслідування цих випадків та проведення лабораторних досліджень голові Таужненської сільської ради рекомендували тимчасово заборонити купання у місцевому ставку та організувати проведення знищення гризунів.

Фото Олександри Буділки (з архіву FOTOmedia)

Поділитись