США залишили Європу без ліків від COVID-19

США залишили Європу без ліків від COVID-19

Америка закупила близько 90% тримісячного запасу антивірусного препарату «Ремдесівір», який виробляє каліфорнійська біофармацевтична компанія Gilead Sciences.

“Перші 140 тисяч доз препарату були продані по всьому світу. В кінці червня США скупили близько 500 тисяч доз, що становить близько 90% запасу препарату на три місяці”, – повідомляє британське видання Guardian. Це означає, що іншим країнам ліки просто не дісталося.

«Вони отримали доступ до більшої частини ліків, тому для Європи нічого не залишилося”, – говорить старший науковий співробітник університету Ліверпуля Ендрю Хілл.

Він наполягає на тому, що продаж ліків з доведеною ефективністю від коронавірусу повинна регулюватися і ліцензуватися. В такому випадку, коли питання з інтелектуальною власністю на препарат буде вирішене, Великобританія могла б купувати дженерики в Бангладеші та Індії, де патент Gilead не визнають.

Ремдесівір спочатку розроблений для лікування лихоманки Ебола. Пізніше він показав ефективність при лікуванні інфекцій SARS і MERS. Але його клінічні випробування довели, що він допомагає і при коронавірусі.

Поділитись