Співробітники Служби зовнішньої розвідки Росії, вивчивши питання походження коронавірусної інфекції, прийшли до висновку про природне походження в природі, заявив глава відомства Сергій Наришкін.
За його словами, розвідники в даний час не мають інформації про те, що вірус міг бути створений штучно.
«Даних про те, що це продукція людських рук і людського інтелекту, немає», – пояснив Наришкін.
Питання походження коронавірусу, за його словами, незначний для вчених, які займаються розробкою антивірусу. Медики, зазначив глава зовнішньої розвідки, лікують хворих, створюють ліки і вакцини, не замислюючись, яким чином могла зародитися інфекція.
Раніше в Оксфордському університеті прозвучала версія про те, що коронавірус міг зародитися не в Китаї, як вважається сьогодні. За словами співробітника Центру доказової медицини Тома Джефферсона, ще взимку 2019 року інфекція була помічена в Барселоні, Мілані і Турині. При цьому перший випадок захворювання COVID-19 був зафіксований на Фолклендських островах.
Пізніше американські вчені припустили, що перший випадок захворювання COVID-19 був зафіксований ще в 2012 році. Вчені Джонатан Летем і Еллісон Вілсон взяли за основу магістерську роботу співробітника Медичного університету Кунь Міна, в якій описані випадки захворювання невідомим раніше типом пневмонії. У дисертації містяться відомості про протікання хвороби у шести шахтарів в 2012 році, троє з яких згодом померли. Американці підкреслюють, що у всіх пацієнтів спостерігалися схожі з COVID-19 симптоми: сухий кашель, переривчастий подих, підвищене тромбоутворення і ін.
У висновку наукової роботи йдеться, що шахтарі заразилися вірусом від китайського рудого кажана. Летем і Вілсон вважають, що вірус тваринного мутував в організмі людини, ставши тим, що в даний час відомий, як SARS-CoV-2. Саме його китайські вчені вилучили для досліджень. Згодом, на думку дослідників, вірус виявився в Уханьского лабораторії і благополучно звідти «втік» в 2019 році.