Онкологи знайшли лікування для жінок з «геном Анджеліни Джолі»

Онкологи знайшли лікування для жінок з «геном Анджеліни Джолі»

Приблизно один з 200 чоловік розташований до мутації в генах BRCA1 або BRCA2.

Мутації підвищують ризик розвитку раку молочної залози, яєчників, передміхурової і підшлункової залоз. Вчені знайшли клас препаратів, відомих як інгібітори POLQ, що знищують ракові клітини з мутаціями BRCA, не пошкоджуючи здорові клітини, пише Nature Communications.

Актриса Анджеліна Джолі перенесла профілактичну мастектомію в 2013 році після позитивного результату тесту на мутацію гена BRCA1. Тепер вчені відкрили клас ліків, які можуть знищити цей тип раку. Клінічні випробування препарату на пацієнтах почнуться в кінці цього року.

Важливість відкриття в тому, що рак, викликаним мутацією BRCA, поки лікують двома способами: хіміотерапією і препаратами – інгібіторами PARP, які працюють тільки для пацієнтів з раком яєчників. Тому нові препарати – інгібітори POLQ, можуть стати надією на порятунок інших пацієнтів. Вони запобігають самовідновленню ракових клітин, не надаючи при цьому впливу на стан здорові. Вченим залишається довести, що препарат у вигляді таблеток буде працювати в організмі.

Кріс Лорд (Chris Lord), професор геноміки раку в Інституті досліджень раку в Лондоні, пояснив, що люди з дефектами в генах BRCA схильні до ризику розвитку раку, в зв’язку з тим що їх клітини не можуть відновити пошкоджену ДНК. Тому у них розвиваються аномальні клітини, які перетворюються в пухлини. «Все клітини повинні відновлювати пошкодження своєї ДНК, щоб залишатися здоровими, інакше мутації накопичуються і в кінцевому підсумку вбивають їх. Ми визначили новий клас препаратів, які позбавляють ракові пухлини їх здатності відновлювати свою ДНК. Цей новий тип лікування потенційно може бути ефективним проти раку, у якого вже є проблеми з відновленням своєї ДНК через дефекти в генах BRCA», – сказав вчений.

Поділитись