Жовтень – місяць боротьби з раком молочних залоз. Цю ініціативу запровадили більше 30 років тому з метою привернути увагу до важливості виявлення хвороби на ранніх стадіях та посприяти збору коштів на дослідження та лікування. Рак грудної залози є найпоширенішим видом онкології в жінок, як в Україні, так і у світі.
Кожного року тисячі людей стикаються з цим діагнозом, що є підтвердженням того, що профілактичні засоби надважливі.
Ситуація в Україні
Протягом останніх 20 років статистика захворювання на рак грудей в Україні зросла майже втричі. На це вплинув і початок повномасштабної війни: через стрес рак молодшає і стає більш агресивним у коротші терміни. За даними МОЗ щороку в Україні реєструють понад 12 тисяч випадків раку молочної залози в жінок. Основною причиною смертності є виявлення хвороби на пізніх стадіях. Це відбувається через недостатню обізнаність, обмежений доступ до якісної медичної допомоги та страх перед медичними обстеженнями.
Ключову роль у лікуванні відіграє саме рання діагностика. В МОЗ зазначають, що рак молочної залози, виявлений на першій стадії, виліковний в 95% випадків. Дізнатися про причини, профілактику, діагностику та «червоні прапорці» цього захворювання можна на сторінці Міністерства охорони здоров’я України. Все, що треба знати про рак молочної залози.
Як бренди підтримують жінок з раком грудей
Четвертий рік поспіль фонд підтримки онкопацієнтів «Inspiration Family» об’єднується з соціально активними бізнесами, аби реалізувати проєкт «Рожовтень». Це всесвітня ініціатива, яка щорічно проходить у жовтні з метою підвищення обізнаності про рак молочної залози.
U-R-SO
Бренд жіночої білизни «U-R-SO» об’єднався з художницею Іриною Максимовою, щоб нагадати про важливість планового обстеження грудей. Художниця в межах проєкту «Подивись на груди» намалювала молочні залози дев’ятьох відомих українок, серед яких Сабіна Мусіна, Олена Балбек, Юлія Тимошенко, Софія Безверха, Марія Кутишенко (Mamasita), Катерина Мотрич, Дарія Червона, Ірина Виговська та Анна Бурячкова.
«Сесії малювання для героїнь проєкту «Подивись на груди» тривали по 30 хвилин. У кожної з них – свій досвід, своє ставлення до обстежень, своя особиста історія. У кожної з нас – теж. Близько пів години триває і огляд у мамолога. Подивіться на груди, запишіться на обстеження, нагадайте про перевірку мамі, подрузі, сестрі», — наголошує бренд на своїй сторінці в Instagram.
Зображення грудей українських талановитих активісток перетворили на благодійні листівки, плакати та шопери. Увесь прибуток від продажу благодійного мерчу спрямований фонду «Inspiration Family», який збирає 2,5 мільйони гривень на закупівлю препарату для жінок із метастатичним раком молочної залози.
MustHave
Український бренд одягу «MustHave» та всеукраїнська жіноча єврейська організація «Проєкт Кешер» представили особливий дроп «Be Your First Priority». До лінійки входять светри, сорочки, шапки з шарфами, косметички, шопери та шкарпетки в рожевому та білому кольорах. 10 % з продажу речей перерахують у фонд «Inspiration Family».
«Наш MustHave — це бренд про жінок та для жінок. Ми вважаємо для себе обов’язковим порушувати такі важливі теми як боротьба з раком грудної залози. Турбота про себе, свій фізичний та моральний стан — це пріоритет кожної жінки. Be your first priority!» — наголосили співзасновниці «MustHave» Анна Бец та Анастасія Дзюба.
Harni Zgardy
До ініціативи доєдналися і бренди прикрас. «Harni Zgardy» створив благодійний чокер та браслет з прикрасою у формі молочної залози.
50 % з кожної проданої одиниці бренд перерахує в фонд підтримки онкопацієнтів.
Zarina
А ювелірний дім «Zarina» запустив благодійну ініціативу «Цінність підтримки», аби зібрати кошти на ліки. 10% з продажу прикрас з рожевим та червоним камінням буде направлено в фонд «Inspiration Family».
Vovk
Бренд одягу «Vovk» також підтримує міжнародну акцію «Рожовтень». В колаборації з медичною лабораторією «Ескулаб» бренд запросив бажаючих безкоштовно пройти аналіз на онкомаркер молочної залози.
Rikky Hype
А український бренд одягу та білизни «Rikky Hype» до місяця обізнаності та боротьби з раком грудей презентував відео та кампейн.
Головною героїнею відео стала 28-річна Вікторія Скок, яка після почутого рік тому діагнозу, вирішила транслювати шлях до одужання в соцмережах, аби зруйнувати стигму довкола раку і довести — «рак — не вирок».
Режисерка анімації Марія Озірна, відома в соціальних мережах як Dukhovne Lychko, створила відео, що передає історію Віки. Завдяки мультиплікаційним кадрам мисткиня показала яскраве активне життя дівчини до діагнозу та після, де Віка гідно долає всі виклики.
«Відео-присвята кожній жінці, що чує страшний діагноз і не зупиняється, а стає ще кращою, ще незламнішою, ще більш надихаючою і відео-нагадування українкам про кричущу важливість чек-апів. прямо зараз та невідкладно», — ділиться бренд.
В рамках даного проєкту, бренд у співпраці з мамологом, онкохірургом, пластичним хірургом Денисом Помінчуком, що оперував Вікторію, створили листівку-пам’ятку з інструкцією самообстеження молочних залоз та нагадуванням про важливість регулярних чек-апів.
Такі ініціативи бізнесів мають не лише благодійну мету, а й потужний соціальний вплив, який змінює ставлення людей до здоров’я та підвищує культуру самообстеження. Завдяки спільним зусиллям фондів та брендів жовтень стає важливим місяцем, коли про проблему раку молочної залози говорять гучно і без сорому. Це не лише підвищує обізнаність про захворювання, але й сприяє створенню атмосфери підтримки для жінок, які стикаються з діагнозом, допомагаючи їм почуватися сильнішими у боротьбі за своє здоров’я.