Китайський експерт назвав терміни перемоги над COVID-19 в Європі

Китайський експерт назвав терміни перемоги над COVID-19 в Європі

Європейським країнам не слід розраховувати на швидку перемогу над коронавірусу, континенту для цього може знадобитися до двох років, вважає один з провідних китайських вірусологів Чжан Веньхун – керівник Шанхайської експертної групи по COVID-19.

“Буде абсолютно нормально, якщо вірус буде з’являтися і зникати, і це триватиме один чи два роки”, – сказав Чжан під час відеоконференції, організованої китайським генеральним консульством в німецькому місті Дюссельдорфі.

“Можу сказати: забудьте про те, що пандемія закінчиться в Європі в найближчому майбутньому”, – цитує експерта гонконгівське видання South China Morning Post.

Пандемія неминуче затягнеться, і коли вона буде взята під контроль – цього літа або наступного – буде залежати від глобальних зусиль для її стримування, сказав він.

“Щоб вирішити проблему в короткий проміжок часу, заходи повинні бути надзвичайно радикальними”, – сказав Чжан Веньхун.

Він зазначив: “Якби тільки в усьому світі можна було припинити всі переміщення на чотири тижні, пандемію можна було б зупинити”, – сказав він, однак додав, що йому “важко навіть уявити”, що це можливо.

За словами експерта, Китаю в боротьбі з коронавірусом допомогло те, що на самому початку поширення інфекції установи, багато підприємств, навчальні заклади були закриті з нагоди “Свята весни”, що значно скоротило контакти населення.

Поділитись