Австралійські вчені виявили препарат, що вбиває геном вірусу SARS-CoV-2

Австралійські вчені виявили препарат, що вбиває геном вірусу SARS-CoV-2

Австралійські вчені виявили препарат, який вбиває геном коронавірусу протягом двох днів, повідомляє німецьке видання Focus.

Це засіб, який використовується для боротьби з вошами і коросту: івермектин.

“Ми виявили, що одна доза івермектина може видалити з організму всю вірусну РНК протягом 48 годин”, – сказав керівник дослідження Кайлі Вагстафф, який працює в “Інституті відкриттів” австралійського університету Монса в Мельбурні.

До теперішнього часу вплив препарату на Sars-CoV-2-RNA було досліджено лише в лабораторії. “Тепер ми повинні з’ясувати, чи ефективна доза, з якої ми можемо використовувати її для людей, – це наступний крок”, – продовжив директор дослідження.

Івермектин схвалений американським агентством з лікарських засобів FDA, використовується для лікування корости та вважається безпечним лікарським засобом, а його активний інгредієнт також широко доступний у всьому світі.

Тепер дослідники хочуть провести доклінічні випробування і клінічні дослідження на добровольцях. Однак, ймовірно, буде потрібно мінімум місяць, щоб визначити його вплив на людину. Крім того, дослідникам потрібні фінансові ресурси.

Більш ранні дослідження показали ефективність цього препарату проти ряду інших вірусів. Як саме препарат діє на коронавірус, невідомо. Однак через його впливу на інші віруси вчені вважають, що він, ймовірно, “послаблює” здатність вірусу запобігати його знищення клітинами-господарями.

«Одноразова обробка здатна викликати зменшення вірусу в 5000 разів за 48 годин в культурі клітин», – йдеться у висновку до наукової статті. Дослідники відзначають, що таким чином івермектин призводить практично до повної втрати вірусного матеріалу.

Австралійські вчені сподіваються, що їх дослідження допоможуть не тільки в розробці майбутніх ліків. На думку авторів статті, застосування івермектина вже сьогодні здатне знизити вірусне навантаження, уникнути важких ускладнень при захворюванні COVID-19 і запобігти передачі коронавірусу.

Поділитись