Запровадження 50% податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить природі податку на надприбуток. Таке рішення підриває довіру до політики і не є ефективним.
Про це заявив заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард.
Завдяки податку на прибуток банків і небанківських фінустанов уряд хоче залучити до держбюджету майже 31 млрд грн, однак Лессард вважає, що ухвалення відповідного закону є хибним.
«Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більш ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики», — сказав Лессард в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
За його словами, банки після повторного введення 50% податку на прибуток можуть змінити свою політику прибутку в очікуванні чергового такого підвищення.
Лессард вважає, що банкам слід підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що це станеться знову з огляду на потребу України у внутрішніх доходах протягом тривалого часу.
«З урахуванням подолання політичних труднощів, повʼязаних із підтримкою у Верховній Раді ініціатив щодо підвищення податків, найкращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб, що принесе дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах», — додав Лессард.