XX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

XX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

На минулому тижні у столиці України, Києві, відбулася подія великої важливості для вітчизняного бізнесу та енергетики – XX Міжнародний енергетичний бізнес-форум «5E».

Цей захід, зазвичай, включав в себе кластер із шести Міжнародних спеціалізованих виставок:

 1. «Енергетика в промисловості»
 2. «Нафтогазекспо»
 3. «Mining & Minerals Expo»
 4. «EcoEnergy Expo»
 5. «Electro Install»
 6. «E-Comps+DigiTec»

У рамках форуму було представлено величезну експозицію від 140 компаній-учасників, а також проведена насичена програма конференцій.

Особливу вагу події підкреслили високопосадовці, які брали участь у відкритті. Серед них були Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, Міністр енергетики України Герман Галущенко і Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазаєва.

Програма конгресу включала обговорення важливих питань та перспективних напрямків для подальшої роботи. Була проведена дискусія щодо поточного стану розподільчих електричних мереж в Україні та можливостей впровадження інновацій. Модераторами цієї дискусії були Президент Міжнародної Ради з великих електроенергетичних систем CIGRE в Україні Олександр Светелік і Голова правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України Юрій Бондаренко.

Також на конгресі була представлена доповідь експерта CIGRE Бориса Костюковського, яка стосувалася проблем і ризиків відновлення енергетики під час воєнного конфлікту.

Окрім цього варто виділити доповіді що охоплювали наступні теми:

 • Сучасні рішення захисту повітряних ліній та приклади їх застосування.
 • Інноваційне відновлення енергетики України – післявоєнне відновлення розподільних мереж та концепція їх розвитку.
 • Потенціал впровадження заходів Управління попитом для ОЕС України.
 • Енергоефективні рішення Schneider Electric в системах розподілу електроенергії.
 • Забезпечення кібербезпеки при побудові сучасних «розумних» електричних мереж, як невідʼємна складова захисту в умовах воєнного часу.
 • Напрямки підвищення якості підготовки фахівців за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
 • Необхідні інвестиції в мережі розподілу електроенергії на 2023-2030 роки на прикладі Польщі.
 • Газотурбінні технології для енергетики України.

ТОВ «Далгакиран компресор Україна» теж брала участь в бізнес-форумі, оскільки діяльність компанії охоплює вище-перераховані сфери.

На стенді Dalgakiran, представники українського бізнесу мали можливість отримати консультації від професіоналів і особисто познайомитися з різноманітним обладнанням, включаючи дизельні генератори, гвинтові повітряні компресори, а також компресори, які функціонують з вибухонебезпечними та токсичними газами. Це обладнання використовується для забезпечення технологічних процесів при роботі газоперекачувальних агрегатів у нафтогазовій галузі.

По завершенні події можна сміливо сказати, що була створена ефективна платформа для обговорення побудови нової архітектури енергетичної системи України після війни. До діалогу були залучені галузеві експерти з нафтогазового та гірничодобувного ринків, представники влади та державних підприємств, лідери в галузі машинобудування, електронної індустрії, а також спеціалісти з суміжних галузей.

Поділитись