Власник відомої мережі українських ресторанів в РФ оголосив про банкрутство

Власник відомої мережі українських ресторанів в РФ оголосив про банкрутство

Арбітражний суд Москви зареєстрував заяву власника мережі ресторанів «Корчма Тарас Бульба» Юрія Белойвана про власне банкрутство, випливає з інформації в картотеці арбітражних справ. Заява надійшла до суду напередодні, до розгляду воно поки не прийнято. У картці справи сума невиконаних зобов’язань боржника поки не вказана. При цьому Белойван, що має статус індивідуального підприємця, 26 квітня розмістив на Федресурсі повідомлення про виникнення у нього з 11 січня ознак банкрутства і про намір звернутися до суду із заявою про банкрутство.

В останньому кредитором названа Федеральна податкова служба (ФПС), розмір зобов’язань також не вказано.

За останні роки арбітражні суди винесли кілька судових актів про стягнення з Белойвана грошових коштів на користь ФНС.

Наприклад, в 2019 році його залучили до субсидіарної відповідальності за боргами ТОВ «Престиж» на суму майже 164 мільйони рублів, яку суд стягнув на користь служби в особі інспекції № 7 по Москві.

У тому ж році суд стягнув солідарно з Белойвана і ще двох фізосіб близько 140 мільйонів рублів на користь ФНС як залучення до субсидіарної відповідальності за боргами ТОВ «Трактир Цеглинки».

Останнє рішення станом на листопад не було виконано, за що ФНС намагалася залучити господаря «корчми Тараса Бульби» до адміністративної відповідальності, але суд їй відмовив, так як порушник не був повідомлений належним чином про адміністративне розгляді.

Пресненський суд Москви в лютому заочно заарештував Белойвана, оголошеного в розшук, у справі про приховування податків.

Він звинувачується за частиною 2 статті 199.2 КК РФ: на думку слідства, він приховав активи компанії, за рахунок яких має здійснюватися стягнення податків і зборів. Санкція статті – до семи років позбавлення волі.

Для Белойвана це вже друга кримінальна справа: в липні 2019 року Басманний суд призначив йому два роки колонії загального режиму за несплату податків більш ніж на 650 мільйонів рублів. Згодом Мосміськсуд пом’якшив вирок на три місяці.

Вже після цього, в листопаді 2019 року, Преображенський суд Москви за клопотанням СІЗО «Матроська тиша» звільнив Белойвана від відбування покарання в зв’язку з хворобою.

Незважаючи на обіцянки погасити борги по податках, Белойван після звільнення «фактично зник», відзначало слідство.

Поділитись