Велике будівництво на Дніпропетровщині продовжується

Велике будівництво на Дніпропетровщині продовжується

Після того, як Зеленський закликав місцеву владу Дніпра не займатись бруківкою, Дніпропетровська ОВА провела тендери на ремонт доріг майже на 3 мільярди гривень.

Про це повідомляють «Наші гроші». 

За кілька днів підопічні Сергія Лисака роздали на ремонти місцевих доріг 2,93 мільярди гривень. А загалом, з середини серпня, – 5,723 мільярди гривень.

Востаннє стільки дорожних підрядів ДнОДА роздавала ще під керівництвом Валентина Резніченка в останні місяці перед повномасштабним вторгненням Росії.

Як з’ясувалося раніше, від початку вторгнення Російської Федерації Дніпропетровська область витратила 1,5 мільярдів гривень на ремонт доріг.

Виконавцем виявилася компанія «Будінвест інжиніринг», що належала подрузі голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка Яні Хланті.

Яна виявилася близькою людиною для Рєзніченка, вони багато разом подорожували за кордон. Окрім цього, жінка пересувалася на автомобілі Валентина та отримувала зарплату в його фірмі.

Про це йдеться в розслідування «Української правди», опублікованому 2 листопада.

Аналогічний матеріал опублікували і журналісти проєкту «Схеми».

Після публікації розслідування, Спеціальна антикорупційна прокуратура зареєструвала провадження за статтями «зловживання владою або службовим становищем» і «легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом».

«Схеми» звернулися до президента з проханням прокоментувати розслідувані факти, адже саме ОП координує процес відбудови інфраструктури по Україні.

На що отримали відповідь про «неможливість надання інформації» та «відстрочення розгляду запиту» до закінчення воєнного стану.

24 січня 2023 року Володимир Зеленський звільнив Валентина Резніченка з посади голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Проте, після його звільнення мало чого змінилося. Люди Резніченка продовжують відписувати багатомільйонні чеки оточенню ексгубернатора.

І, звичайно, скандальній фірмі, яка є фігурантом корупційних розслідувань та іншим «нечужим» структурам.

За відомостями держпорталу публічних коштів Spending, за вісім місяців цього року департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОДА роздав на ремонт доріг майже третину мільярда гривень.

Зокрема, 84,41 мільйони гривень «впали» на рахунок все того ж ТОВ «Будінвест Інжиніринг» з Дніпра. Йдеться про експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Дніпропетровській області.

Частину цих коштів проплачено за контрактом , який у травні підписала нова директорка департаменту ЖКГ Валерія Гаркуша. 

Цікаво, що до цього Гаркуша працювала у Кам’янському і добре знайома з Резніченком. Вона очолювала організацію партії «Пропозиція» у Кам’янському, першим номером якої на виборах до облради 2020 року був саме Резніченко.

А ось останній тендер, проведений Дніпропетровською ОВА, виграла якась «Інвестбуд».

Фірма отримала замовлення розміром 570 мільйонів гривень на ремонт семи кілометрів дороги під Кривим Рогом.

Формально, «Інвестбуд» належить декому Богдану Кормі.

З судового реєстру відомо, що податківці ще кілька років тому звинуватили «Інвестбуд» у закупці дуже різних товарів «у контрагентів-постачальників, придбання яких по ланцюгу не встановлено».

Йшлось про придбання асфальту, пральних машин, холодильників, штанів, олії та інших товарів у фірм «Кірміком» і «Торгового дому «Буд-інвест».

Суд постановив, що податківці не підтвердили своє звинувачення у фіктивності поставок.

Проте, залишився факт співпраці з фірмами, що безпосередньо пов’язані з паном Резніченком і братами Дубінськими.

Про зв’язки Резніченка з Дубінськими і згаданими вище фірмами раніше писали «Наші гроші»: «Топ-тендери тижня: дніпровське оточення Дубінського приховало ціни генераторів на 165 мільйонів» і «Скільки відсотків «Великого крадівництва» у «Великому будівництві?» »

Є ще один нюанс, що свідчить про високий ступінь лояльності замовника.

Як правило, державний замовник великих ремонтів доріг виставляє вимогу, аби учасники тендерів мали досвід виконання аналогічних робіт у розмірі 100% від нового замовленя.

Це робиться для того, аби убезпечити від появи дрібних конкурентів на великих тендерах.

Однак цього разу Дніпропетровська ОВА, з якоїсь причини, не виставила цієї вимоги.

Більш того, єдиною вимогою було надати учасником хоча б один договір про ремонт доріг, укладений не пізніше 2020 року.

І, за дивним збігом обставин, у «Інвестбуду» був один єдиний такий договір за все існування фірми. І отриманий він був якраз у 2020 році.

Тільки розміром не 570 мільярдів гривень, як зараз, а 55 мільйонів гривень.

І все це після закликів Зеленського до місцевої влади та протестів мирних жителів проти невиправданих трат під час війни.

Чи будуть покарані винні? З часом дізнаємось.

Поділитись