В Україні запустили новий механізм фінансування субсидій

В Україні запустили новий механізм фінансування субсидій

З жовтня в Україні запустили новий механізм фінансування субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Однак порядок призначення виплат залишається майже незмінним. Суму пільги будуть розраховувати виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги і державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Як по-новому нараховують субсидії

Монетизовані субсидії будуть передаватися людям, а не підприємствам-постачальникам послуг. Заощаджені на комуналці гроші можна використовувати на власні потреби, передає Liga.net.

Як отримати субсидію “живими грошима”

Раніше Ощадбанк був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії. Восени 2019 роки українці отримали можливість отримувати монетизувати субсидію в більш ніж 30 банках на їх вибір. або отримувати гроші у відділеннях Укрпошти.

Вводяться два варіанти отримання допомоги:

безготівкова монетизація – коли Ощадбанк автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються гроші, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти (раз на рік);
готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок в одному з уповноважених банків (або через Укрпошту) і щомісяця отримувати готівкові гроші. Заява на таку послугу потрібно подати до 15 жовтня.

У Мінсоцполітики додають, що тепер місцева влада отримала повноваження займатися виплатами монетизованих субсидій.

“Якщо раніше місцева влада, які фактично призначали людині субсидію, не мали впливу на обіг коштів (через заплутаність механізму виплати на центральному рівні) і не могли відповісти на питання а де гроші “і” чому не прийшла субсидія, то тепер саме вони будуть займатися цим питанням і зможуть швидко вплинути на ситуацію “, – сказано в повідомленні відомства.

Перевірки одержувачів субсидії

Правила призначення субсидій залишаються практично незмінними, зазначають в міністерстві. Більшості одержувачів пільг, яким після минулого опалювального сезону субсидії були змінені, знову будуть нараховані автоматично.

Тим субсидіантам, які мають борги по комуналці, потрібно їх погасити або реструктуризувати свій борг.

Щодо перевірок матеріального становища набувачів субсидій в Мінсоцполітики зазначили:

“З метою контролю правильності надання … житлових субсидій та використання коштів держбюджету … з 2001 року в Україні введена соціальна інспекція. Соціальні інспектори перевіряють достовірність наданих відомостей … шляхом звірки даних з державними реєстрами, зокрема про наявність квартир, будинків, транспортних засобів і т. п. Також у виняткових випадках може бути здійснено обстеження матеріально-побутових умов проживання домогосподарства”.

Якщо субсидіант надав недостовірні дані про доходи та майно, він повинен буде повернути нараховану субсидію.

Поділитись