В Уряді розроблено законопроект “Про захист прав фізичних осіб-вкладників в будівництві багатоквартирних житлових будинків”. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. Цей законопроект спрямований на забезпечення завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків, що будуються з залученням коштів фізичних осіб-вкладників і не прийнятих в експлуатацію у визначений договором про залучення коштів в об’єкт будівництва термін.
“Сьогодні в Україні відсутні будь-які законодавчі механізми добудови проблемних житлових об’єктів, які зводилися з залученням коштів фізичних осіб-вкладників. Як і відсутня будь-яка загальна інформація по цим проблемним об’єктам і людям, які вкладають кошти в їх будівництво. За орієнтовною статистикою, вкладники 120 довгобудів в Україні залишилися без засобів і без нового житла”, – сказав Парцахалдзе.
Розроблений проект закону вводить дієвий механізм, який здатний забезпечити завершення будівництва проблемних об’єктів в Україні шляхом введення на законодавчому рівні:
можливості звернення вкладників до органів місцевого самоврядування в разі порушення терміну прийняття в експлуатацію об’єкта більш ніж на 1 рік;
можливості здійснення органами місцевого самоврядування повноважень щодо формування переліків проблемних об’єктів та вжиття заходів щодо їх добудови, а також організації зборів вкладників з метою прийняття відповідного рішення;
можливості проведення конкурсу з вибору нового замовника, який завершить добудову проблемного об’єкта, і вилучення цього об’єкта разом із земельною ділянкою для завершення добудови;
економічних стимулів для завершення будівництва новими замовниками і можливих джерел фінансування добудови тощо.
Finance.ua нагадують, чи треба платити податок на нерухомість за недобудований будинок.
Згідно з чинною редакцією Податкового кодексу, платниками податку на нерухомість є фізичні тa юридичні особи, зокрема нерезиденти, які є власниками oб’єктів житлової та/абo нежитлової нерухомості. Про це розповів юрист практики інтелектуальної власності, нерухомості та земельного права Андрій Григоренко.
За його словами, що стосується будинку, який ще не добудовано та який ще не зареєстровано у реєстрі речових прав, податок на нерухомість з нього сплачувати не потрібно. За Цивільним кодексом України, такий будинок ще є не майном, до закінчення будівництва його розцінюють як сукупність будівельних матеріалів.
Нагадаємо, за орієнтовною статистикою, вкладники 120 довгобудів в Україні залишилися без коштів і без нового житла.