Українцям можуть підняти тариф на електроенергію

Стало відомо, що до початку дії нового ринку електричної енергії механізм цінового регулювання на електроенергію для українців змінюватися не буде.

Як передає «Хвиля», про це заявили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

«До дати початку дії нового ринку електричної енергії зберігається діючий механізм цінового регулювання для населення, який передбачає, що різниця в тарифах для населення між фіксованими та ринковими рівнями компенсується енергопостачальним компаніям через механізм дотацій за рахунок промисловості, залізничного транспорту, бюджетних організацій та інших споживачів, які платять більше за електроенергію», — вказується в повідомленні Нацкомісії.

При цьому в НКРЭКУ додали, що «для загального економічного інтересу в електроенергетичній галузі» учасники ринку можуть отримати спеціальні обов’язки. Так, пропозиції щодо обсягів та умов покладання спеціальних обов’язків Комісія готує і подає їх до Кабінету міністрів після проведення консультацій з секретарем Енергетичного Співтовариства. Крім того, за інформацією джерела на ринку електроенергії, вартість електрики для українців точно не зміниться до нового року. Уточнимо, що в нашій країні діє тариф на електроенергію з 1 березня 2017 року. Зокрема, при споживанні до 100 кВт/год тариф становить 0,90 грн (з ПДВ), а за об’єм понад 100 кВт — 1,68 грн.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...