Українці вживають недостатньо фруктів та овочів

За словами дієтологів, овочів та фруктів українці вживають недостатньо. Чим більше ростуть ціни на продукти, тим біднішим стає меню середнього українця. Громадяни у нашій країні левову частку сімейного бюджету витрачають саме на їжу. 

Про це пише businessua.com.  

Так, ща даними Держстату, у середньому українці щомісяця витрачають 3086 грн на харчування. Найбільше коштів йде на м’ясо та рибу, також у перших позиціях меню йде молочка овочі та хліб.

Хоча, за словами дієтологів, овочів та фруктів українці вживають недостатньо.

На м’ясо та рибу витрачають майже 500 грн, молокопродукти — 300 грн, свідчать дані Держстату. У середньому на 174 грн у місяць українці купують овочів, на 153 грн — хліба, на 152 грн — кондитерських виробів. На фрукти, яйця та цукор витрачають менше 100 грн.

«У середньому на кожного припадає 123 грам фруктів у день. Правильно буде з’їдати до 300 грам. Овочів і картоплі загалом виходить 493 грам у день. Щоправда, корисніше половину картоплі замінити бобовими — квасолею, горохом. Однак картопля також потрібна. Вона джерело калію», — наголошує президент асоціації дієтологів Олег Швець.

За словами фахівця, українці вдвічі норми їдять хлібо-булочних виробів.Їх кількість варто зменшити, таким чином зменшиться і кількість спожитого цукру.

А от щодо цукру, то враховуючи всі продукти, українці почали вживати цей шкідливий продукт у чотири рази більше норми.

«Норма цукру становить 25 грам у день. Українець споживає 93 грами», — додає спеціаліст.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...