За словами дієтологів, овочів та фруктів українці вживають недостатньо. Чим більше ростуть ціни на продукти, тим біднішим стає меню середнього українця. Громадяни у нашій країні левову частку сімейного бюджету витрачають саме на їжу.
Про це пише businessua.com.
Так, ща даними Держстату, у середньому українці щомісяця витрачають 3086 грн на харчування. Найбільше коштів йде на м’ясо та рибу, також у перших позиціях меню йде молочка овочі та хліб.
Хоча, за словами дієтологів, овочів та фруктів українці вживають недостатньо.
На м’ясо та рибу витрачають майже 500 грн, молокопродукти — 300 грн, свідчать дані Держстату. У середньому на 174 грн у місяць українці купують овочів, на 153 грн — хліба, на 152 грн — кондитерських виробів. На фрукти, яйця та цукор витрачають менше 100 грн.
“У середньому на кожного припадає 123 грам фруктів у день. Правильно буде з’їдати до 300 грам. Овочів і картоплі загалом виходить 493 грам у день. Щоправда, корисніше половину картоплі замінити бобовими – квасолею, горохом. Однак картопля також потрібна. Вона джерело калію”, – наголошує президент асоціації дієтологів Олег Швець.
За словами фахівця, українці вдвічі норми їдять хлібо-булочних виробів.Їх кількість варто зменшити, таким чином зменшиться і кількість спожитого цукру.
А от щодо цукру, то враховуючи всі продукти, українці почали вживати цей шкідливий продукт у чотири рази більше норми.
“Норма цукру становить 25 грам у день. Українець споживає 93 грами”, – додає спеціаліст.