Європейські муніципалітети продають землю та нерухомість за безцінь, щоб повернути людей з міст у провінцію.
Про це повідомляє DW.
Тренд урбанізації, який існує останні кілька десятиліть і не скидає обертів, спонукає владу низки європейських регіонів та окремих міст вживати заходи.
Так, у шведському місті Йотене з населенням 5000 жителів земельні ділянки пропонують по 10 центів за 1 кв.м. Але є умова — покупець повинен побудувати на ділянці будинок не пізніше, ніж за два роки після купівлі. За середньостатистичний шматок землі на 150 квадратів бажаючим потрібно заплатити всього 15 євро.
Така щедрість місцевої влади пов’язана з тим, що близько 30 ділянок землі у місті довгий час занепадали і не викликали інтересу у покупців. Варто сказати, що після кількох вірусних роликів у соцмережах з описом акції кількість охочих переїхати у Йотене перевершила очікування міської адміністрації.
«У нас є зацікавлені особи з Європи, Азії — особливо з Індії та Пакистану, — а також зі США, Австралії та навіть Південної Америки», — каже мер Йоганн Манссон.
Схожа ситуація і в Італії. З 2008 року влада пропонує купувати нерухомість у таких старовинних регіонах, як Апулія, Сицилія і Тоскана за 1 євро. Житлові об’єкти потребують невідкладних вкладень у ремонт. Також у деяких муніципалітетах встановлюється умова — здавати в оренду будинок не можна, лише проживати там самому. Все це робиться для того, аби відродити занепалі регіони та повернути у них людей.
Також нещодавно уряд Італії пообіцяв 32 тисячі євро кожному, хто переїде у одне із 76 містечок Тоскани на вибір, які розташовані біля моря та у горах. У заохочувальний пакет допомоги входить додаткове фінансування на облаштування будинку.
Водночас у Німеччині, за даними Берлінського інституту народонаселення та розвитку, люди під час та після пандемії COVID-19 навпаки почали більше повертатися у сільську місцевість. Цьому сприяє, зокрема, можливість працювати віддалено. Будинок у провінції тут можна придбати за 6-9 тисяч євро.
На думку експертів, тенденція до урбанізації в Європі триватиме. За даними Єврокомісії, до 2050 року рівень урбанізації зросте до 83,7%. Наразі близько 74% жителів ЄС живуть у дрібних і великих містах.