США можуть оголосити дефолт 1 червня без підвищення боргу

США можуть оголосити дефолт 1 червня без підвищення боргу

Президент США Джо Байден у понеділок викликав чотирьох вищих лідерів Конгресу до Білого дому наступного тижня після того, як Міністерство фінансів попередило, що уряду може не вистачати готівки для оплати рахунків до червня.

Про це повідомляє Reuters.

У листі до Конгресу міністр фінансів Джанет Єллен заявила, що агентство навряд чи виконає всі платіжні зобов’язання уряду США «потенційно вже 1 червня» без дій Конгресу.

Ця оцінка підвищила ризик того, що Сполучені Штати прямують до безпрецедентного дефолту, який потрясе світову економіку, додавши нової гостроти політичним розрахункам у Вашингтоні, де демократи та республіканці готувалися до багатомісячного протистояння.

Байден зателефонував спікеру Палати представників Республіканської партії Кевіну Маккарті в Єрусалим, де він перебуває з дипломатичною поїздкою, щоб запросити його на зустріч у Білому домі 9 травня. Обидва лідери не сідали для обговорення цього питання з лютого.

Байден також запросив лідера демократів у Палаті представників Хакіма Джеффріса, лідера більшості в Сенаті Чака Шумера та лідера республіканців Мітча Макконнелла. Макконнелл, падіння якого в березні вивело його з ладу на кілька тижнів, сказав, що вони з Байденом мали «хорошу розмову» сьогодні, додавши: «Я впевнений, що ми ще поговоримо».

Республіканці Палати представників прийняли законопроект про підвищення ліміту боргу минулого тижня, який передбачає різке скорочення витрат для охорони здоров’я для бідних.

Байден твердо заявив, що не буде вести переговори щодо збільшення боргу, але обговорить скорочення бюджету після ухвалення нового ліміту. Конгрес часто поєднує збільшення боргу з іншими бюджетними та витратними заходами.

Офіційний представник Білого дому сказав, що Байден, який раніше заявляв, що взагалі не зустрічатиметься з Маккарті для обговорення ліміту боргу, «підкреслить, що Конгрес повинен вжити заходів, щоб уникнути дефолту без умов» 9 травня.

Нова потенційна «дата Х», яка враховує квітневі податкові платежі, майже не змінилася порівняно з попередньою оцінкою, опублікованою в січні, згідно з якою уряд може втратити готівку приблизно 5 червня. Але Єллен додала певний простір для хитрувань, зазначивши, що федеральні надходження та витрати є «за своєю суттю змінними». Фактична дата, коли Міністерство фінансів вичерпає надзвичайні заходи, «може бути на кілька тижнів пізніше, ніж ці оцінки», — написала вона.

«Неможливо з упевненістю передбачити точну дату, коли казначейство не зможе оплатити рахунки уряду», – написала вона.

Після того, як 19 січня Єллен досягла ліміту запозичень у 31,4 трильйона доларів, раніше вона повідомила Конгресу, що казначейство продовжуватиме виплати за боргами, федеральними виплатами та здійснюватиме інші витрати, використовуючи надзвичайні заходи управління готівкою . Одним із таких кроків, який робить Казначейство, є призупинення продажу цінних паперів, які державні та місцеві органи влади використовують для тимчасового зберігання готівки.

У 2011 році подібна боротьба за межу боргу привела країну до межі дефолту та призвела до зниження найвищого кредитного рейтингу країни. Цього разу переговори можуть бути ще складнішими, кажуть ветерани очного протистояння 2011 року .

Поділитись