США і Німеччина домовилися по «Північному потоку-2»

США і Німеччина домовилися по «Північному потоку-2»

США і Німеччина близькі з укладення угоди по «Північному потоку-2». Одне з джерел агентства на умовах анонімності уточнив, що переговори ще тривають, однак «ситуація виглядає непогано», і про їх успішне закінчення буде оголошено вже в найближчі дні. Інший співрозмовник розповів, що домовленості допоможуть запобігти повторне введення Вашингтоном скасованих санкцій США проти компанії-оператора трубопроводу Nord Stream 2 AG і її глави Маттіаса Варніга.

Про це на порталі Yahoo Finance повідомляє Reuters.

Стверджується, що одним з ключових пунктів угоди США і Німеччини стане збільшення інвестицій обох країн, спрямованих на підтримку перетворення енергетики, підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки України. При цьому поки не ясно, чи оголосять Вашингтон і Берлін про значні державні інвестиції або ж вони будуть прагнути залучити приватний капітал.

13 липня президент Росії Володимир Путін підтвердив, що Москва буде виконувати взяті на себе зобов’язання по транзиту газу через територію України. Глава держави запевнив, що Росія продовжить дотримуватися угоди, «незважаючи на всі складнощі сьогодення».

Президент України Володимир Зеленський захотів отримати від США і Німеччини гарантії безпеки у зв’язку з завершенням будівництва російського газопроводу. «10-15 років ми повинні бути впевнені в тому, що у нас буде нормальне газопостачання, ці гарантії нам потрібні», – сказав він.

Раніше прес-секретар президента України Сергій Никифоров розкритикував американського лідера США Джо Байдена і канцлера Німеччини Ангелу Меркель за відсутність конкретики щодо протистояння загрозі запуску газопроводу «Північний потік-2» під час їхніх переговорів. Чиновник при цьому зазначив, що Київ висловлює подяку головам США і Німеччини за підтримку територіального суверенітету України. Він також подякував Берліну і Вашингтон за заяви про те, що Росія не може використовувати «Північний потік-2» як зброю, і необхідності підтримки статусу України як країни-транзитера газу. У той же час, за його словами, в Києві не почули найважливішого: як сторони будуть намагатися це забезпечувати.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, якою буде реакція Євросоюзу в разі, якщо Росія порушить зобов’язання по транзиту газу через Україну. У той же час Меркель пообіцяла, що не збирається вдаватися до спекуляцій, а хоче лише розповісти, які можливості для реакції має ЄС. «Ми знаходимося в діалозі з нашими європейськими друзями, проте це буде відрегульовано у вирішальний момент, я сподіваюся, що до нього не дійде», – підкреслила вона. На думку канцлера, «Північний потік-2» повинен стати доповненням до транзиту газу через Україну, а не скасувати його. Вона додала, що інший розвиток подій викличе напруженість.

12 липня повідомлялося, що перша гілка російського газопроводу готова, а друга – майже побудована. Спочатку запуск «Північного потоку-2» був запланований на кінець 2019 року, але через американських санкцій його відкладали кілька разів. В той же день в Мінекономіки ФРН повідомили, що всі дозволи на будівництво газопроводу видані.

Як розповів Варніга, завершення робіт на об’єкті заплановано на кінець серпня 2021 року. Він також висловив упевненість, що транзит газу через Україну буде залишатися одним із шляхів поставок газу в Європу і після 2024 року.

Поділитись