Російська економіка адаптувалася до міжнародних санкцій

Російська економіка адаптувалася до міжнародних санкцій

Російські політики вважають, що національна економіка адаптувалася до вартості війни проти України та міжнародних санкцій і продовжуватиме зростати протягом наступних кількох років.

Про це пише Bloomberg.

Згідно з макроекономічним прогнозом до 2026 року, який обговорювався на засіданні уряду під керівництвом прем’єр-міністра Михайла Мішустіна в п’ятницю, Міністерство економіки прогнозує сповільнення зростання ВВП Росії до 2,3% у наступні два роки з 2,8% у 2023 році . Очікується, що у 2026 році зростання ВВП знизиться до 2,2%.

Такі темпи недалекі від зростання, які Росія переживала за роки до пандемії Covid, і, ймовірно, підтримуються здатністю країни змінити маршрут торгівлі в умовах міжнародних санкцій, а також збільшенням військового виробництва та зростаючим споживчим попитом за підтримки соціальних витрат та підвищення заробітних плат в умовах дефіциту робочої сили.

Росія бачить потужне економічне зростання попереду

Росія очікує стабільного зростання протягом наступних трьох років, незважаючи на санкції

Джерело: Росстат, урядові документи в розпорядженні Bloomberg

Прогноз є ключовим документом для планування бюджету протягом звітних років і ще має бути затверджений. Прогнози в основному збігаються з верхньою межею прогнозу Банку Росії.

Бюджет Росії залишається під тиском фінансової вичерпності внаслідок війни. Санкції та інші обмеження, запроваджені США та їхніми союзниками після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, вдарили по прибутках країни від експорту енергоносіїв. Рубль є третьою найгіршою валютою цього року серед ринків, що розвиваються, і ненадовго ослаб за позначку 100 за долар у серпні, що спонукало уряд і центральний банк відновити дискусії щодо необхідності повернення контролю над капіталом.

Тим не менш, Мінекономіки бачить, що середньорічний курс рубля протягом наступних трьох років не перевищуватиме 87,4 за долар, інфляцію буде близько 4% у межах поточної цілі, а середню ціну на нафту протягом наступних трьох років не опустить нижче 66,3 доларів за барель. років, згідно з документом.

Російські урядовці не відповіли на запит про коментар.

Російська промисловість відновилася в квітні-червні, зростаючи в річному обчисленні після мінімального зростання або спаду в попередні три квартали, показали дані Федерального статистичного управління Росії. Виробництво підскочило на 10,6% у другому кварталі після зростання лише на 0,3% у січні-березні та падіння у другій половині 2022 року.

Поділитись