Посол США Бріджит Брінк відвідала порти Рені та Ізмаїл в рамках підтримки зернової угоди

Посол США Бріджит Брінк відвідала порти Рені та Ізмаїл в рамках підтримки зернової угоди

Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення та блокує торговельні маршрути Чорним морем, уряд США відіграє ключову роль у підтримці українського аграрного сектору та забезпеченні експорту українського зерна для підтримки продовольчої стабільності в світі.

26 квітня Посол США в Україні Бріджит Брінк відвідала українські порти на р. Дунай – Рені та Ізмаїл. Посол Брінк і директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп разом із Віце-прем’єр-міністром України Олександром Кубраковим, керівником ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Олексієм Востріковим і представниками приватних компаній обговорили, як уряди України та США разом з приватним бізнесом можуть сприяти зміцненню інфраструктури експорту, щоб підтримувати економіку України та доставляти на світові ринки зерно.  

«Вкладення ресурсів США у розвиток інфраструктури річкових портів України допоможе забезпечити сталу діяльність однієї з основ української економіки та пом’якшити глобальну кризу у сфері продовольчої безпеки, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією війни проти України», — зазначила Бріджит Брінк.

Завдяки зусиллям уряду США та приватного бізнесу з підтримки інфраструктури портів Україна може і надалі поставляти світові необхідне зерно. За допомогою низки партнерств із приватним бізнесом, Уряд США у рамках започаткованої USAID Ініціативи стійкості сільського господарства (AGRI-Україна) спрямує на модернізацію та розширення діяльності цих портів $8 млн., тоді як сукупний внесок компаній «Кернел» і «Нібулон» та «Grain Alliance» складе $36 млн. При цьому «Кернел» спільно з Урядом США фінансує модернізацію порту Рені, а «Нібулон» разом із Урядом США – розширення порту Ізмаїл. У свою чергу, подальші партнерські стосунки із «Grain Alliance» дозволять наростити обсяги експорту завдяки придбанню та облаштуванню перевалочного складу.   

«Ми допомагаємо Україні експортувати своє зерно на світові ринки — а це забезпечує важливі фінансові надходження, що можуть бути використані для відбудови країни від наслідків розв’язаної Росією повномасштабної війни», — зауважив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп. 

Разом з ООН та Туреччиною уряд США сприяє продовженню та розширенню Чорноморської зернової ініціативи, завдяки якій мільйони людей отримують життєвонеобхідне зерно попри намагання Росії використовувати голод як зброю.

Завдяки AGRI-Україна США забезпечили понад 29% усіх зареєстрованих в Україні сільгосп виробників насінням, добривами та іншими необхідними матеріалами, і залучила для України $70 млн з боку приватного бізнесу. Нещодавно до ініціативи AGRI-Ukraine долучився і Світовий банк, який підтвердив свій намір надати $132 млн на підтримку сільськогосподарської галузі України.

Поділитись