Польща повністю забезпечує себе дешевою електроенергією

Польща повністю забезпечує себе дешевою електроенергією

Розвиток економіки будь-якої країни залежить, передусім, від вирішення завдання забезпечення енергоносіями. Недостатній обсяг енергоносіїв змушує владу приймати рішення щодо імпорту. Так, приміром, недавно чергова партія вугілля із США до України прибула до порту «Южний». Однак у країнах ЄС проблему постачання енергоносіїв намагаються вирішити на основі нових підходів.

У польському місті Томашув-Любельський, що знаходиться в 25 кілометрах від КПП «Рава-Руська» в основному використовуються екологічно безпечні види енергопостачання. Це в основному вітряні генератори та сонячні батареї. Треба додати, що недавно була збудована на місті колишнього полігону з відходів приватним підприємцем фотоелектрична ферма потужністю 1,32 мегавати. Втім, навіть 49 вітрил, висотою 150 метрів і вартістю півтори мільйони доларів та путужністю 2 мегавати кожний, здатні забезпечити електроенергією цілий Томашув-Любельський повіт. Така відновлювальна енергетика дозволила зменшити її вартість приблизно на 30%.

Крім того, поблизу колишнього цукрового заводу і житлового мікрорайону будується біогазова електростанція.

«Мешканці самі можуть переконатися, що вона буде цілком безпечною та вигідною. Така теплова енергія буде використовуватися для опалення житлових будинків. Метан буде отриманий в результаті спалювання відходів сільського господарства», – розповідає заступник бурмістра Томашува Тадеуш Вагнер.

Також, як повідомив польський чиновник, майже 20 тисячне місто не планує будувати центральну котельню. На відміну від українських міст з централізованою гарячею водою у мережах, у Польщі використовуються бойлери для нагріву води в кожній оселі, а у кухнях – електрогазові плити. Для економії енергії була проведена повна термомодернізація усіх будівель.

Підприємство «Енергетичний район Томашув-Любельський» є структурним підрозділом АТ «Польська енергетична кампанія». Даний холдинг, у якому працює більше 38 тисяч людей, є державним та найбільшим у Польщі (більше 38% усіх користувачів Польші). Треба зазначити, що наша сусідка використовує у виробництві енергетики дешеві види вугілля, тобто кам’яне і буре. І незабаром планує від нього відмовитися. Електроенергію Польща в основному отримує від фотоелектричних станцій, вітряних генераторів та гідроелектростанцій. Крім того, польська влада до 2025 року збирається будувати атомну електростанцію в районі Примор’я. Для цього навіть буде проведений референдум.

Володимир Малінін, для «Вероятно»

Поділитись