Перші кроки учасника в Прозоро

Перші кроки учасника в Прозоро

Ви потенційний учасник, який має всі шанси отримати контракт з державою, але не знаєте з чого розпочати свою діяльність у публічних закупівлях? Як знайти тендер в Прозоро як взяти участь у відкритих торгах? У цій статті ви знайдете відповіді на ці запитання.

Публічні закупівлі, попри воєнний стан, продовжують бути однією із головних сфер економіки країни. Саме на публічні закупівлі виділяється левова частина бюджетних коштів, а як вам відомо, кінцевим отримувачем цих коштів стають компанії, ФОП, які виграють державні тендери в Прозорро. 

З чого розпочати 

Прозорро — це свого роду база інформації про тендери, але брати участь в них можна через відповідні електронні майданчики. Реалізатору чи виробнику товару, або компанії, яка надає послуги, чи роботи радимо обирати майданчики з ТОП лідерів на ринку. Важливо співпрацювати з акредитованими, саме вони допомагають вибудувати вашу особисту стратегію участі у відкритих торгах, надають ряд технічних переваг, мають у своєму арсеналі відділи аналітики, юридичної та технічної підтримки. 

Як і де шукати публічну закупівлю 

Після реєстрації на акредитованому майданчику ви можете розпочати пошук закупівель. Розглянемо наявні пошукові параметри, які можна застосувати на сайті Прозоро. Ви можете використати фільтри та параметри пошуку, які допоможуть звузити результати до найбільш релевантних для вас тендерів. Основні параметри включають: 

  • Вид закупівлі. Тут ви обираєте зі списку вид закупівлі: відкриті торги, відкриті торги з особливостями тощо. 

  • Замовник. Вводите назву організації, яка проводить закупівлю. 

  • Предмет закупівлі. Вказуєте конкретний товар або послугу, яку пропонуєте. 

  • Код ДК 021:2015. Використовуйте для точного визначення предмета закупівлі. 

  • Бюджет. Додатково також можете додати й діапазон вартості закупівлі. 

  • Дата оголошення. Важливим параметром також є вказання періоду, протягом якого оголошена закупівля. 

  • Регіон закупівлі. Обираєте область або місто, де бажаєте брати участь у закупівлі. 

Як взяти участь у відкритих торгах 

Участь у відкритих торгах з особливостями через систему Prozorro навіть під час війни відкриває нові можливості для бізнесу. Тож, коли ви знайшли тендер за своїми параметрами, важливо ознайомитися з вимогами замовника. Майте на увазі, кожна процедура Прозоро закупівлі має індивідуальний характер, виходячи з потреби замовника, що також залежить від предмета закупівлі. Ось кілька узагальнених порад. 

1. Зосередьтеся на вимогах замовника щодо предмета закупівлі в технічній специфікації й тендерній документації. 

2. Заздалегідь переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи, які вимагає закупівельник. Наприклад, серед них можуть бути: 

· Декларації та сертифікати відповідності. 

· Ліцензії, дозволи, договори з виробником. 

· Санітарно-епідеміологічні висновки (за потреби). 

· Сертифікати якості (наприклад, ISO) тощо. 

І, якщо на цьому етапі все необхідне для тендера маєте, тоді ви можете готувати свою пропозицію. 

3. Звертайте увагу на такі умови тендера: 

· При підготовці тендерної пропозиції уважно ознайомтеся з вимогами тендерної документації щодо типу електронного підпису, який необхідно використовувати. 

· Якщо ви берете участь у тендері вперше, й допустилися певних помилок, знайте, маєте можливість виправити їх протягом 24 годин. Замовник визначає, які саме помилки можна виправити, у який строк, в тендерній документації. 

Радимо ознайомитися з проєктом договору про закупівлю. Пам’ятайте, що в разі перемоги постачальник не може змінити умови договору про закупівлю. 

Які категорії товарів та послуг є популярні 

У 2024 році серед найбільш популярних предметів закупівлі за кількості укладених договорів за процедурою відкриті торги з особливостями стали такі: 

1. медичне обладнання та фармацевтична продукція, 

2. нафтопродукти та паливо, 

3. будівельні роботи та поточний ремонт, 

4. продукти харчування та напої, 

5. послуги з ремонту й технічного обслуговування. 

Важливо забезпечити відповідність товару технічним вимогам, мати сертифікати якості та пропонувати комплексні рішення, що відповідає вимогам замовника. Головне — уважно вивчайте умови тендеру, готуйте правильно пропозицію та дійте впевнено. 

Поділитись