Нова схема шахрайства. Злочинці отримують доступ до телефонів клієнтів Приватбанку

Нова схема шахрайства. Злочинці отримують доступ до телефонів клієнтів Приватбанку

Шахраї, застосовуючи нову злочинну схему, під виглядом співробітників Приватбанку просять клієнтів банку встановити мобільний додаток, який надає віддалений доступ до смартфону жертви. Опинитися «на гачку» дуже легко. Схема дуже проста. Зловмисники тепер не просять жертву ділитися платіжними даними: номер банківської картки, термін дії та тризначний код.

Про таку шахрайську схему розповіли на сайті Міністерства фінансів.

Дзвінок вранці. «Здравствуйте, вас беспокоят из службы безопасности Приватбанка. Мы зафиксировали попытку входа в ваш Приват24 из города Харькова. Это были вы?» — цікавляться зловмисники.

«Попри те, що „співробітник Привату“ вперто спілкувався російською, звертався він до мене виключно по імені та по батькові, володів певною інформацією щодо регіону, де я перебуваю, і навіть назвав адресу батьківського дому як останню, звідки я начебто входила в особистий кабінет (щоправда, назвав старий номер будинку, кілька років тому нумерацію було скориговано)», — описує ситуацію клієнтка Привату.

Потім аферист почав переконувати жертву скачати додаток для дистанційного управління телефоном. Мовляв, будемо відключати два пристрої, з яких заходили до вашого особистого кабінету.

«Після цього стало зрозуміло, що то звичайна шахрайська схема. Google і оператор гарячої лінії мої висновки лише підтвердили», — пише авторка неприємної історії.

Достатньо завантажити додаток з Google Play/App Store. Коли його встановлено, шахраї просять назвати код, який з’явиться у вікні програми.

Шахрайський додаток працює за принципом Team Viewer — програмне забезпечення для віддаленого контролю комп’ютерів та обміну файлами між ними. Якщо жертва називає код, шахраї отримують віддалений доступ до її смартфону і відповідно до мобільного банкінгу, щоб вивести гроші.

«Шахраї вдосконалюються. Поради ті самі — співробітники банку не телефонують з мобільних номерів», — прокоментували в пресслужбі Приватбанку.

За будь-якої сумнівної ситуації радять самостійно телефонувати на гарячу лінію і дізнаватися, що насправді відбувається з мобільним додатком і рахунком у банку.

Служба безпеки Приватбанку попереджає українців про нову схему шахрайства. В ній фігурує зареєстрований невідомими особами у США сайт, який незаконно використовує логотип та айдентику відомого банку.

За даними фахівців з кібербезпеки Приватбанку, даний сайт використовує посилання на неіснуючі інвестиційні проєкти та обіцяє високу дохідність від імені реальних компаній без їх згоди.

Поділитись