Мита для Китаю на імпорт товарів у США уже зросли до рівня 245%

Мита для Китаю на імпорт товарів у США уже зросли до рівня 245%

Президент США Дональд Трап заявив, що мита для Китаю на імпорт товарів у США уже зросли до рівня 245% та підписав указ про початок розслідування ризиків національній безпеці через зупинку Китаєм експорту рідкоземельних металів та магнітів.

Про повідомляє Білий дім.

Згідно з заявою, розслідування має оцінити вразливі місця в ланцюгах поставок, економічний вплив змін і «потенційні торговельні заходи для забезпечення безпечного та сталого внутрішнього постачання цих основних матеріалів».

Кілька місяців тому Китай заборонив експорт до США низки ключових високотехнологічних мінералів, які потрібні для виробництва військової галузі. Водночас минулого тижня Китай призупинив експорт шести важких рідкоземельних металів, а також рідкоземельних магнітів, що зупиняє постачання компонентів, які є важливими для автовиробників, виробників аерокосмічної промисловості, напівпровідникових компаній і військових підрядників по всьому світу. За повідомленнями ЗМІ, деякі військові компанії США можуть не отримати ліцензію на поставки.

Адміністрація Тампа шукатиме шляхи зміцнення внутрішнього виробництва рідкоземів та зменшення залежності від іноземних постачальників.

«Якщо міністр торгівлі подасть звіт, у якому буде встановлено, що імпорт важливих корисних копалин може завдати шкоди національній безпеці, і президент вирішить запровадити мита, будь-яка кінцева тарифна ставка, запроваджена відповідно до розділу 232, замінить поточну взаємну тарифну ставку згідно з указом президента Трампа від 2 квітня», — йдеться в повідомленні.

В заяві Білого дому зазначено, що понад 75 країн уже зв’язалися з США для обговорення нових торгових угод, і як наслідок нові високі мита для них були призупинені. Однак це не стосується Китаю, який зараз стикається з митом до 245% на імпорт до США.

Трамп також підписав меморандум про захист американських інновацій, включаючи розгляд тарифів для боротьби з податками на цифрові послуги (DST), штрафами, які іноземні уряди стягують з американських компаній, а також указ про початок розслідування того, як імпорт міді та імпорт деревини, пиломатеріалів та їх похідних продуктів загрожує національній безпеці та економічній стабільності Америки.

Зазначимо, що Китай є монополістом у світі в галузі переробки важких рідкоземельних металів. Китай також виробляє 90% із майже 200 000 тон рідкоземельних магнітів у світі на рік.

Зараз Пекін блокує експорт важких рідкоземельних металів і магнітів не тільки до Сполучених Штатів, але й до будь-якої країни, включаючи Японію та Німеччину.

Китай відкритий для переговорів, якщо США виявлять повагу і призначать координатора — Bloomberg.

Китай хоче побачити низку кроків від адміністрації президента Дональда Трампа, перш ніж погодитися на торговельні переговори, зокрема прояв більшої поваги шляхом стримування зневажливих зауважень членів його кабінету, за словами людини, знайомої з ходом роздумів у китайському уряді.

Серед інших умов — більш послідовна позиція США і готовність зняти заклопотаність Китаю з приводу американських санкцій і Тайваню, сказав співрозмовник.

Пекін також хоче, щоб США призначили координатора переговорів, який користувався б підтримкою президента і міг допомогти підготувати угоду, яку Трамп і китайський лідер Сі Цзіньпін зможуть підписати під час зустрічі, каже співрозмовник.

Стрімкий натиск американських митних тарифів викликав у Китаї широку громадську підтримку заходів у відповідь, що дало Сі політичний стимул відхилити неодноразові вимоги Трампа про телефонну розмову. У вівторок американський лідер знову закликав Китай зв’язатися з ним, щоб почати переговори щодо врегулювання торгової боротьби.

За словами людини, знайомої з перебігом роздумів у Пекіні, найважливішою умовою для будь-яких перемовин є те, що китайські чиновники мають знати, що така взаємодія вестиметься з повагою.

Тоді як президент, публічно висловлюючись про Сі, дотримується відносно м’якої позиції, інші члени його адміністрації займають більш яструбину позицію, внаслідок чого офіційні особи в Пекіні не впевнені в позиції США, сказав співрозмовник.

Якою б не була ситуація в перший термін Трампа, офіційні особи в Пекіні вважають, що зараз він має величезний контроль над адміністрацією, сказав співрозмовник. Таким чином, коли американські чиновники роблять різкі заяви про Китай, а Трамп не дистанціюється від цих поглядів, китайські чиновники вважають, що президент схвалює їхню позицію.

Пекін хоче, щоб США призначили координатора для контролю за ходом переговорів, сказав співрозмовник. У Китаю немає уподобань щодо того, хто це буде, але вони хочуть, щоб ця людина явно говорила і діяла з повноваженнями Трампа.

Китайські чиновники також розуміють, що Трамп може захотіти особисто очолити переговори, сказав співрозмовник. Пекін задоволений, що Трамп хоче присвятити свій час таким обговоренням, проте Китай вважає, що найкраще, щоб за переговорами спостерігали офіційні особи, призначені двома президентами, каже джерело.

Це буде найбільш ефективним способом забезпечити, щоб переговори завершилися значущим самітом між Трампом і Сі, сказав співрозмовник.

Поділитись