МВФ продовжує наполягати на прийнятті закону про Вищу раду правосуддя

МВФ продовжує наполягати на прийнятті закону про Вищу раду правосуддя

Гривня девальвує на фоні провалу переговорів з МВФ. Після тривалого періоду зміцнення, курс гривні розвернувся в бік зниження. На міжбанку долар продають по 28 грн/$, а в банках – по 28,10 грн/$ і більше. На це вплинув Нацбанк – минулого тижня він викупив більше $100 млн. А з цього тижня на курс впливають новини про черговий провал у співпраці з МВФ. Місія МВФ, яка проходила онлайн з 21 грудня 2020 по 12 лютого 2021 року, закінчилася безрезультатно. МВФ продовжує наполягати на прийнятті закону про Вищу раду правосуддя і на незалежності Національного банку від ОП та КМУ. Фонду також турбує втручання в роботу НАБУ та САП.

Про це повідомляє телеграм-канал “Монополіст”

Однак останньою краплею для Фонду було обмеження цін на газ для населення в рамках – до 6,99 грн/куб на опалювальний період, або до закінчення карантину. МВФ остерігається, що такими обмеженнями Україна згорне реформу на газовому ринку.

В червні минулого року Україна домовилась з МВФ про нову програму на $5 млрд тривалістю 18 місяців. Тоді ж МВФ видав нам відразу $ 2,1 млрд на боротьбу з наслідками пандемії. Після зміни керівництва НБУ, спроб Конституційного суду знести антикорупційну інфраструктуру і втручання в роботу НАБУ, МВФ поставив на паузу співпрацю з Україною.

В 2021 керівництво України розраховує отримати від МВФ $2,2 млрд кількома траншами. Гроші потрібні для рефінансування державного боргу – цього року уряд має погасити ще 550 млрд грн зовнішнього та внутрішнього боргу. Пікові виплати припадають на: березень – 70 млрд грн; червень – 77 млрд грн; вересень – більше 100 млрд грн.

На наступну місію МВФ можна очікувати не раніше квітня-травня, за умови якщо Україна почне вирішувати проблемні питання. Отже наступний транш не варто очікувати в першій половині 2021 року.

Чи призведе це до девальвації? В другій половині місяця розпочинається період сплати квартальних податків (за 4 кв. 2020), а отже експортери продовжать продавати валюту для сплати податків.

Окрім того, в Україні на носі початок посівної кампанії і попит на ОВДП уряду з боку нерезидентів залишається на високому рівні – завдяки виском ставкам дохідності.

Поділитись