Автомобільний ринок на росії переживає серйозні проблеми

Автомобільний ринок на росії переживає серйозні проблеми

На ринок продажів автомобілів у Росії в найближчому майбутньому можуть чекати на серйозні зміни.


Ринок продажів легкових автомобілів переживає найсерйозніше падіння, за підсумками року прогнозується падіння у 2,5-3 рази. Крім падіння обсягів продажів, на ринку стрімко скорочується кількість гравців: практично всі йдуть або витісняються, крім АвтоВАЗу та китайських та корейських марок. При цьому китайські марки різко нарощують свою частку ринку: при тому що на початку року вона була близько 10%, до вересня збільшилася майже втричі і склала 27%.

За повідомленнями джерел, China Association of Automobile Manufacturers (китайська асоціація автовиробників) розіслала листа китайським автоконцернам з приписом «через величезний попит і по суті безальтернативності китайського автопрому в РФ активізувати отримання максимального прибутку через онлайн-продаж, без маржі дилерів і дистриб’юторів».

Подібну схему запускав Hyundai у 2020 р. – за дилерськими центрами він хотів залишити лише видачу машин, за що вони б отримували фіксовану комісію. Це починання зустріло різку відсіч з боку дилерів, і по суті було згорнуто вже в 2021 р. Проте, зазначають експерти, тоді на ринку були зовсім інші умови. Безальтернативність китайського автопрому обумовлена ​​тим, що АвтоВАЗ та китайські марки практично не є конкурентами через різні цінові категорії та модельні лінійки.

Російський ринок, навіть за умов свого скорочення та падіння купівельної спроможності населення, продовжує залишатися досить привабливим. Якщо розглядати його з погляду продажу на європейських ринках, то за підсумками вересня Росія займе шосте місце за обсягами продажу. При цьому китайські виробники не дуже широко представлені на російському ринку – всього в Китаї існує понад 80 марок, а на російському ринку в основному продаються Haval, Chery, Geely, Changan. За планами Haval, що має завод у Тулі, обсяги випуску будуть збільшені вдвічі. Geely також планує збільшити випуск на своєму білоруському заводі більш ніж у 2,5 рази до 2025 р. За прогнозом експертів, варто чекати на активізацію великих гравців, які з якихось причин зараз не дуже активні: FAW, Dongfeng і Lifan.

За наявною інформацією, китайці ведуть активну роботу на російському ринку з пошуку фінансового партнера, який має відповідний досвід, яким, очевидно, стане банк або IT-компанія.

В результаті, вважають експерти, уберізація ринку продажів легкових автомобілів може стати новою реальністю. Знаючи специфіку китайських партнерів, можна припустити, що у подібній ситуації російські автодилери не зможуть протистояти їм.
При цьому вигоди для кінцевого набувача автомобіля, за рахунок фактичної ліквідації однієї з ланок у ланцюжку продажів, може і не бути, швидше за все відбудеться перерозподіл доданої вартості – від російських дилерів до китайських виробників.

Поділитись