Ворог не вивозив українські книжки, він їх просто спалював – Карандєв

Ворог не вивозив українські книжки, він їх просто спалював – Карандєв

Через російське вторгення велика кількість музеїв, галерей, бібліотек тощо були пошкоджені або знищені.

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в інтерв’ю виданню Телеграф.

«Ворог не вивозив українські книжки, він їх просто спалював чи нищив у інші способи. Тому величезний виклик – поновити бібліотечні колекції та фонди, які були на окупованих територіях», – зазначає Карандєв.

Для відновлення міністерство внесло зміни до своєї структури, передбачили новий підрозділ – Департамент відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій.

«…ми внесли зміни до структури Міністерства, передбачили новий потужний підрозділ – Департамент відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій. Ми сподіваємося, що залучимо на цей напрям додаткових фахівців, глибоко вмотивованіих в бажанні відновити культурну діяльність на звільнених територіях. У поєднанні з необхідним ресурсом, це дасть нам можливість бути готовими. І, коли українська армія поверне окуповані сьогодні території, спрямувати туди фахівців. Вони б відновили діяльність бібліотек, клубів, музейних установ, і приїхали б туди не з порожніми руками, а принаймні з бібліотечними фондами», – заявив керівник МКІП.

Також Карандєв розповів про кількість втрачених предметів мистецтва.

«Наприклад, з Художнього музею Херсону під час відступу російської армії було викрадено понад 16 000 експонатів. Це переважно витвори образотворчого мистецтва і скульптури видатних митців. Їхня вартість могла б бути чималою, якби їх виставляли на аукціонах чи оцінювали, але вони є безцінними, як наші культурні надбання», – сказав він.

З точки зору оцінки вартості міністерству ще доведеться визначити суму, з якою ми сформуємо позов. Те саме з Маріуполем, Мелітополем, Кримом тощо.

Поділитись