Відомий нейрохірург презентував у Львові книгу «І наостанок»

Відомий нейрохірург презентував у Львові книгу «І наостанок»

Під час фестивалю Coffee, Books & Vintage у Львові свою книгу «І наостанок» презентував відомий британський нейрохірург Генрі Марш.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Велику частину книги присвячено темі раку і ймовірності моєї смерті. В саму назву закладений англійський жарт: в програмах новин на телебаченні Британії зазвичай ідеться про катастрофи, війну, злочини, стихійні лиха – різні жахливі речі. І наприкінці зазвичай є якась легка розважальна новина. І ведучий зазвичай каже : «І наостанок…», тому у назві закладене таке подвійне значення», – сказав Марш.

Книжка розпочинається із розповіді про старіння мозку і тіла загалом, чому люди з віком «зношуються». На цю тему є багато різних наукових теорій. Проте автор не був упевнений чи достатньо матеріалу для книги. А потім розпочалася пандемія COVID-19. Раптово зайнятий і шумний Лондон цілковито стих, навіть було чутно, як співають птахи. І з одного боку це було дуже прекрасно, а з іншого – дуже сумно, адже вмирали тисячі людей.

«А після пандемії мені поставили діагноз – рак. Я був надзвичайно стривожений, хоч мав справу із раком все своє життя. Але попри страх, я був водночас щасливий, що в мене хороше і повноцінне життя», – додав британець.

Марш розповів, що його стосунки з Україною, які вже тривають 31 рік, теж є частиною книги. Він був на Майдані в Києві під час Революції Гідності. Неодноразово приїжджав до Львова, де надавав безоплатні консультації в нейрохірургічному відділенні Дитячої клінічної лікарні, а також виступав в українських вишах із лекціями.

«Коли я приїхав сюди у 1992 році вперше, я зрозумів, що це особлива країна, що балансує десь між східною деспотією, тиранією та західними свободами. Коли я в той час повернувся до Англії і говорив, що Україна – це дуже важлива країна для Європи, люди думали, що трішки божевільний. Але зараз я їм говорю: А я ж вам казав!» І наостанок – ви це все можете прочитати в моїй новій книзі», – підсумував нейрохірург.

Поділитись