Український фільм “Тато — мамин брат” покажуть у Швейцарії

Український фільм “Тато — мамин брат” покажуть у Швейцарії

Київський художник Анатолій Бєлов забрав на виховання 5-річну племінницю Катю. Бо її мати — має психічний розлад, ніде не працює, — розповідає режисер Вадим Ільков, 45 років, про героїв своєї документальної стрічки “Тато — мамин брат”.

Її прем’єра відбудеться 17 квітня на кінофестивалі “Бачення реальності” у швейцарському місті Ньйон. Картина візьме участь в основній програмі. Грошова винагорода в ній становить 20 тис. швейцарських франків — 550 тис. грн, передає gazeta.ua.

Бєлову — 41 рік. Малює картини про особисту свободу. Але з появою Каті навчається відповідальності. Не може залишити дівчинку саму, бере її на мистецькі події. Часто дитина засинає на виставці, а прокидається на вечірці. Дівчинка ніколи не знала свого батька. Тому почала татом вважати рідного дядька.

Анатолій — не лише художник, а й музикант. Грає в гурті “Людська подоба”, — додає Ільков. — Знімаючи їхні репетиції, відкрив Анатолія з нового боку. Вирішив, що він — цікава особистість для документального кіно. В його родині непроста ситуація. Це додало фільму глибини. На прикладі однієї сім’ї показуємо, яка прірва розділяє різні верстви українського суспільства. Героїв знімали в занедбаній квартирі київського спального району Троєщина. І в модних бутиках, де виставляють роботи Бєлова. Соціальне дно межує з богемним життям столиці.

Документальний фільм “Тато — мамин брат” знімали 1,5 року. Після прем’єри у Швейцарії його покажуть на фестивалі документального кіно в Торонто, Канада.

Поділитись