Український фільм «Стрічка часу» увійшов до основного конкурсу Берлінале 2025

Український фільм «Стрічка часу» увійшов до основного конкурсу Берлінале 2025

Вперше за 25 років стрічку української режисерки відібрали до основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Цьогоріч це фільм Катерини Горностай «Стрічка часу».Документальна повнометражна стрічка змагатиметься за головний приз – «Золотого ведмедя».

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому.

«Стрічка часу» –  це унікальна хроніка з життя українських шкіл, учнів і вчителів із різних регіонів країни,які під час військових дій продовжують навчати та навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях. Від Харкова та Запоріжжя до Києва, Чернігова, Черкас, Одеси, Миколаєва, Очакова, Кам’янського, а також містечок і селищ.

«Наш фільм не має на меті розказати історії своїх героїв: він не містить розповідей про них та інтерв’ю. Але натомість «Стрічка часу» на півтори години занурить глядача в життя українських шкіл під час війни, що досі триває», — розповідають творці фільму.

«Тема школи це не просто тема, а глибоке переживання. скільки за цей час ми бачили хоробрих школярів і невтомних освітян, скільки зруйнованих шкіл, частково і повністю, скільки надійних укриттів, скільки переживали в них тривог. Я дякую цьому проекту за те, що він дав змогу побачити і зафільмувати таку різну Україну в ці важкі часи, а саме найуразливішу її складову – шкільне дитинство й освітній процес» – коментує режисерка на своїй сторінці в Instagram.

Автори фільму також ставлять собі за мету не тільки привернути увагу міжнародної спільноти до викликів, з якими стикається українська освіта, а й зібрати кошти на відновлення шкіл, зруйнованих Росією. 

Виконавчим продюсером виступила громадська спілка «Освіторія», а виробником – 2Brave Productions. Копродюсерами фільму стали Франсу Ле Голл та Маріон Гут з кінокомпанії a_BAHN (Люксембург), Рінскє Раап з RINKEL DOCS (Амстердам, Нідерланди) та Віктор Еде з CINEPHAGE PRODUCTIONS (Марсель, Франція).

«Ми хочемо нагадати світові, що війна в Україні триває, а її діти та вчителі платять надмірну ціну за можливість скористатися базовим людським правом — правом на освіту», — говорить Зоя Литвин, засновниця «Освіторії».

Повний список конкурсних фільмів опублікувало видання «Varienty».

«Це великий челендж, який перед нами тепер. Мені страшно, бо це майданчик, на якому наш фільм опиняється серед імен світового рівня, це дуже відповідально», — розповідає режисерка Катерина Горностай.

Катерина Горностай вже вдруге представляє свій повнометражний  фільм на Берлінале. Її повнометражний ігровий дебют «Стоп-Земля» отримав «Кришталевого ведмедя» Юнацького журі програми Generation 14+ Берлінале у 2021 році.

Востаннє українською режисеркою, що брала участь у головному конкурсі кінофестивалю була Кіра Муратова з фільмом «Три історії» у 1997 році.

У 2025 році кінофестиваль пройде з 13 по 23 лютого.

Умрихіна Зоряна,  для «Нового формату»

 

Поділитись